Do Šluknovského výběžku vyrazila slánská výprava zajímavě před Sasko, aby cesta nebyla tak dlouhá. Trenér Václav Laušman neměl k dispozici Hrobníka (rodinné důvody), jinak byl kádr kompletní. A brzy šel do vedení, když Dolák na nic nečekal, bleskově rozehrál trestný kop na Ceccarelliho, ten byl rázem sám před brankářem Vaňákem a s přehledem otevřel skóre.

Jenže gól nakopl spíše domácí a ti šli za vyrovnáním. Demeter postupoval na Sedláka úplně sám, ale brankář zasáhl bravurně. Šancí měli Vilémovští víc a ve 34. minutě zaslouženě vyrovnali, když další únik musel hasit Sedlák jen za cenu faulu a penalty - Kučera ji suverénně proměnil.

Slaný se probudilo až na konci poločasu, jenže pokusy Nádeníčka a Doláka z nadějných pozic neměly gólové parametry.

Ani po obrátce se dlouho skóre neměnilo. Hosté se sice častěji tlačili před Vaňáka, ale ten v pohodě jejich pokusy kryl. Na druhé straně zasahoval Sedlák po střele Rybáře, tam slánské lavičce dost zatrnulo.

A přišla poslední desetiminutovka, které se hostům povedla perfektně. V jejím úvodu střídající Houdek vydřel míč, přihrál Marešovi, který poslal vpřed Nádeníčka a ten potvrdil, jakým je šutérem - 1:2. Jeho tým navíc neudělal stejnou chybu jako v první části, kdy po vstřelené brance začal bránit. Tady ještě víc zatápěl vilémovské obraně, Ceccarelli z trestňáku dokonce orazítkoval břevno a při další akci ho katapultoval do úniku Nádeníček. Hráč s italskými kořeny byl Vaňákem faulován a Nádeníček z penalty jistil na 1:3.

"Náš soupeř utrpěl třináctou porážku v řadě a pro nás je bodový zisk nesmírně důležitý, neboť jsme po několika týdnech opustili přímé pásmo sestupu. Nic na tom nemění fakt, že výhru jsme po vyrovnané první půli vydřeli až v samotném závěru zápasu. Druhý poločas ale herně patřil našim hráčům a trenér Laušman je po utkání za předvedený výkon chválil," komentoval duel vedoucí týmu Slaného Milan Šúr.

Dodal, že v nervózním zápase udělil sudí Trojan dvanáct žlutých karet, z toho sedm jich bylo na slánské straně.

SK Stap-Tratec Vilémov – SK Slaný 1:3 (1:1). Branky: 35. Kučera (PK) – 5. Ceccarelli, 80. a 89. Nádeníček (druhá z PK). Rozhodčí Trojan.

Slaný: Sedlák – Bíba, Mihálik ( 56. Shkyria), Beneš, Zelenka ( 74. Vašák) – Mareš, Dolák ( 74. Sadyk) – Ceccarelli, Kostka, Dohnanský ( 56. Houdek) – Nádeníček.