Hrály se dva naprosto rozdílné poločasy. V prvním vládlo na hřišti Kladno, ve druhém Pražané z Jinonic. Domácí své kvality v první části utkání využili jen k jednomu gólu, když si Růžička přehodil po vzoru slavného Itala Del Piera míč z pravačky na levačku a nádhernou souhru obou končetin vyšperkoval ranou k tyči. "Bohužel zase musím opakovat, že spoléhat na jeden gól se nedá, chyběl nám ten druhý," litoval trenér Kladna Jan Pejša, jehož tým ještě minimálně po zakončení Suchého skórovat mohl.

Zápas hrubě ovlivnil rozhodčí Šťastný. Pískal dobře, ale v první části hostům hodně pomohl, když už žlutému Rajnochovi nedal za faul na Kalinu zezadu druhou a neposlal ho pod sprchy. "Kdyby to nebyl Rajnoch, vyloučil by ho," upozornil David Čížek na to, že Rajnoch má za sebou ligovou a dokonce reprezentační minulost. "Někdy je fotbal bohužel takový. Kdo to viděl, má jasno, rozhodčí to na žlutou neposoudil. Ale nemá cenu se k tomu vyjadřovat," pokrčil smutně rameny Jan Pejša.

Právě Rajnoch ve druhé půli parádním trestňákem vyrovnal (57.), když jeho tým hodně přidal a rázem na hřišti kraloval. Měl i další šance a v závěru zápasu dokonce tutovou, kterou vyrazil Tesař.

Kladno se sice dvacet minut před koncem zlepšilo, pomohl mu i příchod zmíněného Tadeáše Pospíšila, ale ani obrovský talent, který se vrátil do Kladna z Plzně, už remízou nepohnul.

Na penalty má Motorlet skvělého brankáře Foferku, který si poradil s pokusy Suchého i V. Procházky a vyčapal svým barvám bod navíc.

"Na začátku druhého poločasu jsme vypadli ze hry, všude jsme byli pozdě, někteří hráči neplnili co měli a soupeř nás po zásluze potrestal. V závěru jsme se zvedli, ale už to bylo bez šancí a remíza je zasloužená," doplnil hodnocení Jan Pejša a ohodnotil mladého Pospíšila. "Vůbec jsem se nebál ho dát na hřiště, znám ho dlouho. Nebál se hrát, nebál se ani na penaltu," pochválil mladíka kladenský trenér.

SK Kladno - Motorlet 1:2 pk (1:0, 14. Růžička - 56. Rajnoch). Rozhodčí: Šťastný - Hanousek, Lafek. Diváků: 165.

Kladno: Tesař - Borák, Suchý, Abrham, Kalina - Čížek, Růžička, Holub, Šíma (70. Pospíšil) - V. Procházka - Nesládek (76. Pechr).