Na začátku jara hořekovali Slánští nad špatným stavem svého trávníku, vegetace ale vykonala své, zelený pažit byl o poznání více nakloněný kombinaci po zemi než v březnových dnech. Hned zkraje zápasu ho museli vyzkoušet obra brankáři. V tabulce daleko hůře postavené Admira s favoritem držela krok V závěru poločasu měli domácí převahu, z několika standardek ale kýženou branku nevytěžili, do kabin tak šli s vědomím, že se na vlastním stadionu už pět poločasů netrefili do černého.

„V kabině bylo o poločase bouřka. Hráči si vyslechli od trenéra své, kouč dokonce provedl změnu v sestavě, když Ceccarelliho nahradil Kocourek," líčí vedoucí SK Slaný Milan Šúr.

Veselého Vichr přinesl kýžené ovoce. Pět minut po obrátce kopal roh Balšánek, gólman Admiry Veselý ho podběhl a Nádeníček měl po úspěšné hlavičce záhy ruce nahoře. Hned o minutu později přetavil Nádečníček pěkný centr zleva v druhou branku svého celku a na stadionu bylo veselo. Juchání ale trvalo jen chvíli, protože Drescher trefil z hranice pokutového území míč tak, že Sedlák neměl nárok.

Slaný mělo velkou touhu konečně doma vyhrát a udržet třetí příčku v tabulce. Pospíšil nejdřív trefil hlavou břevno, o pár minut později už ale dal uklidňující třetí branku. V samém závěru ještě tři body pojistil z penalty Javorek, když sebejistě napálil míč do šibenice.

"První půle nebyla podle našich představ. Na posledních dvaceti třiceti metrech jsme nebyli dost dobří. Pomohla hlasitější domluva v kabině a některé změně ať už v sestavě nebo v rozdělení postů. Pak nám to tam konečně napadalo a jsem rád i kvůli divákům, kteří si konečně mohli zakřičet gól," usmál se trenér Slaného Jiří Veselý.

SK Slaný – Admira Praha B 4:1 (0:0)
Branky: 50. a 51. Nádeníček, 64. Pospíšil, 90. Javorek (pen.) – 53. Drescher.
SK Slaný: Sedlák – Vovk, Mihálik, Javorek, Lehner – Balšánek – Pospíšil (90. Toure), Sváta (90. Dohnanský) – Ceccarelli (46. Kocourek), Nádeníček (85. Herčík), Veselý (74. Novotný).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...