Už tak děravá sestava Kladna bez Šímy, Pechra či Krause proděravěla těsně před zápasem ještě víc, protože kvůli nevolnosti musel vzdát účast Čížek. Čtyřicetiletý Bartoš ho ale nahradil perfektně a vydržel v tempu až do konce.

Zápas ovlivnily hrubé chyby a vlastní nebo polovlastní branky, na jejichž konci stál v obou případech soušský Jiří Zápotocký. V prvním poločase mu gól nabídl minelou mladý stoper Kladna Abrham, ve druhém (66.) ale Kalinův centr napálil do vlastní brány tak, že ex-hostouňský gólman Pettík neměl nárok.

Teprve pak diváky začal fotbal bavit. Souš se postupně dostala ke třem obrovským šancím, jenže rychlíka Vávru jednou vyčapal Tesař a podruhé mu pomohl skluzem Abrham, jenž tak napravil chybu z první části. Tesař pak reflexivně čapl i dorážku Popelky a robinzonádu ála Plánička předvedl při hlavičce Hlaváčka. Na druhé straně měl šanci po akci Bartoše Holub, jenže byl už moc v úhlu a trefil jen boční síť.

Došlo tak na penaltový rozstřel, v němž Tesař potvrdil skvělou sobotní formu a vychytal Prokopa. Když selhal ještě Nobst, stoprocentní Kladno přidalo další bod navíc.

"Já si nemyslím, že by soupeř měl až tak velké šance. Spíš takové, že kdyuž to gólman chytne, tak to dobře vypadá, a když ne, je za idiota," usmíval se Jaroslav Tesař a odmítal, že by byl hrdinou utkání. "Tím, že dali první gól po naší hrozné chybě, měli víc prostoru k útočení. To je pořád dokola, hrajeme dětský fotbal, do mužského chyby jakou jsme zase udělali, nepatří. Pokud je neodstraníme, nemůžeme se nikdy posunout dál. Beru, že máme v týmu nováčky z dorostu. Sezonu už ale máme skoro za sebou a ta druhá už musí být úplně jiná," dodal Tesař. 

Kladno hraje další zápas už ve středu, kdy předehrává duel v Chomutově.

SK Kladno - Baník Souš 2:1 PK (0:1). Branky: 66. vlastní (Zápotocký) – 33. Zápotocký. Rozhodčí: Matyš. Diváků: 150.

Kladno: Tesař – Borák, Abrham, Hanzlík, Kalina – Holub, Růžička – Bartoš, Pospíšil – Procházka (82. Richter) – Tóth (63. Stříška).

Tatran Rakovník (v zeleném) přehrál doma vedoucí Sokol Hostouň 2:1 na penalty.
Tahák jara už v neděli: Hostouň – Zbuzany