Brandýs se bez zraněného kapitána Folwarzného trápí, loňská skvělá sezona je ta tam. Slánští bez střelce Nádeníčka toho hodlali využít a ke třem bodům měli blíže.

V úvodu hrozil hostující Klíma, Sedlák však kryl i jeho dělovku a postupně převzali otěže domácí. Měli několik šancí, Pospíšil vystřídavší zraněného Kubašku dokonce nastřelil tyčku a těsně před přestávkou se trio hráčů, kteří mají zkušenosti z nejvyšších soutěží, postaralo o první změnu skóre.

Z vlastní poloviny vyvezl míč Galbavý, dal jej do středu na Mareše, který pak dobře viděl nabíhajícího Křečka. Ten vyběhnuvšího brankáře Lisu přeloboval a domácí vedli. Další tutovku měl Trnka, hned po pauze pak po Kubíkově práci šel sám na Lisu Galbavý. Nedal, následně neuspěl dvakrát Kubík a trest neodvratně přišel. V 72. min. po centru důrazně hrající Baloun srazil Macháčka (ten zůstal ležet na trávníku) a následující centr poslal do sítě hlavou Šmejkal.

V penaltách byli Slánští přesní, zatímco Sedlák vychytal brandýsského Balouna a ve čtvrté sérii Klíma netrefil bránu.

„Slušná návštěva viděla bojovný fotbal. My se dostali oproti minulým dvěma zápasům víc do zakončení, a tak si brankář Lisa zachytal a můžeme říci, že svůj tým podržel. Již pošesté jsme uhráli plichtu a alespoň se nám podařilo srovnat úspěšnost při penaltách na tři ku třem,“ hodnotil vedoucí týmu Slaného Milan Šúr.

Slaný – Brandýs n/L 1:1 (1:0), penalty 4:2. Branky: 44. Křeček – 72. Šmejkal. Diváků: 300.

Slaný: Sedlák – Kubaška (31. Pospíšil), Jaráb, Macháček, Zelenka – Trnka ( 85. Danda L.), Křeček, Mareš M. (88. Holly), Vimr – Galbavý (72. Maroušek), Kubík.