Slánští obsadili v tabulce čtvrté místo se ziskem 53 bodů (podzim 27). Skóre 45:32 (podzim 24:19) napovídá, že vstřelených branek mohlo určitě být více, ale obranná činnost mužstva byla na dobré úrovni a řadí klub ke špičce v soutěži.

Na vstřelených brankách se podílelo během celého roku 14 hráčů a jedním vlastencem pomohl neratovický Kalabis. Na jaře ale do černého mířilo pouze 9 hráčů, oproti 12 podzimním.

Videomomentky // SK Kladno - SK Slaný 1:1, Divize B, 22. 9. 2023 | Video: Bohumil Kučera, Rudolf Muzika

Králem střelců je Bohumil Nádeníček, který má celkově 12 vstřelených branek (7+5), dále Jakub Balšánek 5 branek ( 3+2), Marco Ceccarelli a Filip Novotný se čtyřmi brankami, Roman Mihálik s Lukášem Pospíšilem se trefili 3x a pokračujme pouze jarními střelci, kdy se jedenkrát trefili Vojtěch Veselý, Jakub Sváta, David Javorek a Dominik Kocourek.

Zajímavá je rovněž bilance zápasů doma-venku. Ze hřišť soupeřů se Slanému totiž podařilo přivézt hned 24 bodů, což klub zařadilo za postupující Chomutov a Kladno na třetí místo a v domácích utkáních získal bodů 29, to je šesté místo v tabulce. "V domácích zápasech je tedy určitě co zlepšovat, je vidět, že naše domácí hřiště není zrovna nedobytná tvrz!" varuje Milan Šúr.

V 15 jarních zápasech nastoupila do hry dvacítka hráčů. Plnou minutáž z nich měl pouze stoper Javorek. Ve všech zápasech se pak představili Mihálik, Pospíšil a Novotný. V jediném utkání chyběl pravý obránce Vovk. Napomenutí žlutou kartou postihlo slánské hráče na jaře 29x a vyloučen byl pouze Bíba, který nastoupil jen v úvodních třech utkáních, kdy stihl nasbírat dvě žluté karty a zmiňovanou červenou. Poté mužstvo Slaného opustil.

Nejvíce žlutých karet tak za jarní část nasbíral vousatý dobrák v obraně – Balšánek (4) a Ceccarelli byl napomínán 3x.

Střípky z derby Slaný - Kladno | Video: Deník/ Rudolf Muzika

"Nyní čeká naše hráče do 10. července zasloužený odpočinek. Následovat budou tři přípravná střetnutí s kvalitními soupeři, poté pohárový zápas (MOL cup) a 10. srpna se rozjíždí nový ročník soutěže. Doufáme, že hráči se během třínedělního volna vyvarují zábavy typu reprezentační tříkolky a se všemi se shledáme na prvním treninku," vtipkoval Milan Šúr a mluvil také o posilách.

"Jistě budou, jména ale odtajníme až s počínající přípravou. K přání krásného léta všem, kteří se kolem slánského fotbalu pohybují, a též všem našim příznivcům, se ke mně připojuje hlavní trenér Jiří Veselý se svými asistenty Janem Kopřivou a Lukášem Křečkem a kondičním trenérem Martinem Kejmarem. Závěrem musím vzpomenout, že nejen mě osobně, ale celý realizační tým velice mrzí nešťastné zranění hned dvojice hráčů, kteří k nám přišli v zimě, oba nastupovali v základní sestavě a byli zcela zjevnými posilami pro náš celek. Jedná se o Sváťu – Jakuba Svátu a Lehyho – Lukáše Lehnera, kteří utrpěli zranění při utkání v Brandýse a doma s Chomutovem. K nim připočtěme také Jiřího Říčku, který se objevoval na lavici náhradníků a při utkání B mužstva si zlomil klíční kost. Všem přejeme uzdravení a návrat na zelený trávník," dodal Milan Šúr.


Načítám tabulku ...