Laušman je mladý trenér, bylo mu teprve 34 let. Kladeňákům je znám ze zmíněné Hostouně, nicméně odchovanec Stodůlek prošel mnoha kluby včetně Slavie, v dospělých Žižkovem, Duklou, Vlašimí, Roudnicí, Královým Dvorem či Štěchovicemi. Trénoval třeba mládež na Aritmě a do Slaného ho doporučil kouč Hostouně Dominik Rodinger.

„Dá se říci, že angažování nového trenéra je navázáním naší podzimní spolupráce s Hostouní, která se osvědčila a chceme ji rozvíjet. V zimě jsme přemýšleli, jak tým oživit a nakonec jsme se rozhodli pro Václava Laušmana, jehož nám doporučil Dominik Rodinger. Hráčům jsme to dali na prvním úterním tréninku jako překvapení a někteří fakt docela koukali,“ vyprávěl manažer klubu Radim Vavroch.

S odcházejícím Martinem Novým, který Slaňáky vedl dva a půl roku, se podle něj vztahy nepřetrhaly. „Vůbec ne, dohodli jsme se. A pracujeme na tom, aby Martin ve slánském klubu pokračoval, třeba v jiné funkci. Při změně nám šlo čistě o to, aby zavál do kabiny čerstvý vzduch a hráči si vyzkoušeli nové trenérské metody,“ říká Vavroch.

close Nový trenér SK Slaný Václav Laušman. info Zdroj: SK Slaný zoom_in Nový trenér SK Slaný Václav Laušman. Z Hostouně by za Laušmanen měli postupně dorazit do Slaného také nějací hráči, kteří se nevejdou do kádru třetiligového celku od letiště. Už na podzim takhle úspěšně pomáhali Houdek, Sadyk, Rehwald a Kubáň. Teď přijde jiná várka, ale nejdříve na přelomu ledna a února. „Kromě Rehwalda, jenž se vrátil na Moravu, se zbylá trojice zařadila do přípravy Hostouně. Jestli se k nám vrátí oni, nebo přijde někdo jiný, to nemá cenu spekulovat, uvidíme,“ hlásí Vavroch, ale o některých změnách už jasno má.

Po pouhém půlroce končí šikovný záložník Exner mířící zpět do severních Čech (Pernštejn) a také Jaroslav Trnka. Po vážném zranění se do formy teprve dostává, navíc se mu narodil další potomek, a tak minimálně půl roku bude hrát doma v Kněževsi u Prahy. „Máme v jednání i tři posily, ale jména ještě říci nemohu, s jejich kluby pořád jednáme,“ dodal Radim Vavroch.

V přípravě sehraje A tým Slaného několik zápasů, ale většinou na venkovních umělých trávnících. V sobotu 28. ledna v Rokycanech, 3. února v Žatci, 11. února v Kladně s Tuchlovicemi (16:00). V sobotu 18. února už doma s třetiligovým Mostem (10:30) a 25. února také doma s Berounem (11:00).