Byl to vyrovnanější zápas než na jaře, Kladno se připravilo zodpovědněji. Bránilo z bloku a z protiakcí a standardek se zdálo i nebezpečnější. Zejména Šíma měl dobrou šanci, jenže netrefil mičudu ideálně. Nechytily se ani hlavičky Bartoše a Hanzlíka. Na druhé straně zase hodně zahrozil z trestňáku Kulhavý, ale jeho momenty přišly až v závěru poločasu.

U obou gólů hostů plály emoce. Nejprve zakřičel na půlce Trapp, rozhodčí odpískal faul a Marek krásně posadil míč na hlavu Kulhavého. Ten trkl tak parádně, že přehodil Tesaře a Hostouň vedla. Hned vzápětí se dva hostující hráči dostali po průnikové přihrávce za obranu a před Tesařem si ještě pohodlně přihráli - Kulhavý po Vegrichtovi 0:2. Domácí se sice mohutně hněvali na asistenta rozhodčího, že obě přihrávky šly do ofsajdu, ale marně. 

Video ukázalo, že se Kladenští mýlili. Akce byla v pořádku. 

Po obrátce dlouho nemohli najít na zvrat sílu, spíš mohli skórovat hosté. Kulhavého v brejku vyčapal Tesař. Postupně se ale Kladenští přece jen lepšili a v 84. minutě zadělal na drama po hrubce hostů a pěkné akci Holub. Ve zbytku utkání už ale domácí šanci neměli, byť rozhodčí skandálně ukončil zápas o minutu dřív.

Zápas tak skončil v obrovských emocích protestujících domácích. Hostouňští byli v podobné pozici při derby před dvěma lety, ani jim tehdy výlevy zlosti nepomohly.

Domácí gólman Jaroslav Tesař přes všechno pochválil svůj tým. "Hráli jsme dobře, prakticky pořád jsme byli lepší. Ale kluci to odmakali a ukázali jsme si, že jdeme správnou cestou," zůstal brankář nad vací a rozhodčí komentovat nechtěl, byť na ně byl během utkání hodně rozzlobený. "Ještě jsem neviděl video, ale kdo tam byl, obrázek si udělal. Víc nemá cenu říkat," mávl rukou.

Jeho bývalý trenér Zdeněk Hašek, dnes protivník na lavičce Hostouně, byl pochopitelně v jiném rozpoložení. "Jsem rád, kluci makali a vyhrát v Kladně má hodnotu. Samozřejmě by se mi víc líbilo, kdyby to bylo bez zbytečných emocí, kterým jsme mohli předejít třetím gólem, Kladno mám totiž rád," povídal Hašek a pochválil svoje fotbalisty, že se popasovali i s atmosférou. "Máme strašně mladé hráče, vždyť za zkušeného považujeme borce, jemuž je třiadvacet. I kvůli tomu bylo vidět, že nehrajeme tak dobře jako doma, ale kluci aspoň získají zkušenosti z tak těžkých zápasů," dodal. 

Kladno - Hostouň 1:2 (0:2)

Branky: 84. Holub - 44. a 45. Kulhavý. Rozhodčí: Štuk - Novotný, Vychodil. Diváků: 520.

Kladno: Tesař - Bartoš, Hanzlík, Suchý, Kalina - Čížek, Pechr, Holub, Šíma - Tóth (62. J. Procházka), V. Procházka (76. Růžička).

Hostouň: Kudrna - Vašák, Trapp, Dunderovič, Charvát - Stojka (63. Kostorek), Kulhavý, Marek, Lohoyda (88. Bělíček) - Hájek, Vegricht (82. Gajecký).