Paradoxně nebyl spokojen ani jeden z týmů. Domácí si vytvořili dostatek šancí, aby zápas překlopili na druhou stranu. Jenže tak velkou kopřivu, aby Libiš spálila, z konečně trochu mokrého trávníku nevykopali. Hosté hlavně dopředu vymysleli dostatek kvality a výborně zakončovali. Ke smutku je přiměl až gól v nastaveném čase, jinak měli body tři.

„O spokojenosti bychom mohli polemizovat. Děláme v každém zápase strašné chyby, a pokud se jich nevyvarujeme, bude to špatné. Na druhou stranu podali chlapci dobrý výkon,“ našel i slova chvály hrající kouč Libiše Peter Očovan, někdejší hráč Bohemky i slovenských ligových klubů.

Kladno si vyčítalo úvody obou poločasů. V první půli bylo lepší, Hanzlík brzy otevřel skóre, ale další šance už tým zahodil a v závěru ho poprvé potrestal Dušek – 1:1. Hned vzápětí sice po faulu Zuskina na J. Procházku z penalty Holub vrátil domácím vedení, ale ti ho v úvodu druhé části opět odmítli pojistit. Uspěl jediný Procházka, ovšem podle názoru sudích z ofsajdové pozice.V hektických chvílích zápasu nejprve vyrovnal opět skvěle uniknuvší Dušek, následně však na druhé straně utekl také Čížek a brankář Brožek mu musel před šestnáckou stáhnout. Jasná červená, ale oslabení Libiši vůbec nevadilo. Byla nebezpečnější, ex-hostouňský Zeman pohodlně unikl a zavěsil na 2:3. Navíc připravil jasný gól i Očovanovi, ale ten mířil pánubohu do oken. „Půl roku jsem nehrál a dostávám se do toho pomalu. Ale je to chyba, 4:2 bychom už asi udrželi,“ sypal si popel na hlavu hrající trenér a brankáře Brožka podržel. „Podržel nás v obou poločasech a vyloučení mu nemohu vyčítat, hasil tam další nepochopitelnou chybu stopera.“

Opařené Kladno šance nemělo, ale v poslední minutě se mu přece jen akce povedla a Holubovu ránu tečovanou Šímou nemohl padající Kratochvíl chytit – 3:3. On i jeho spolubojovníci reklamovali ruku, ale náladu si brankář spravil až při penaltovém rozstřelu. V něm ex-ligovému Kalinovi lapil už druhý pokus a jeho tým byl stoprocentní.

„Hodně to mrzí, zvlášť když jsme hráli proti deseti a věřili, že stav 2:2 překlopíme na naši stranu. Jenže soupeř zahrál dobře brejky a trestal naše chyby,“ mrzelo domácího hrdinu utkání Antonína Holuba, který vstřelil branku a zbylé dvě připravil. „Libiši hrála v dobrém bloku, zatímco my chtěli hrát fotbal. Ale byl to spíš rádobyfotbal, ztráceli jsme míče a oni nás trestali,“ dodal Holub a dodal, že soupeře, byť doma prohrál 0:5 s Ostrovem, nepodcenili. „To rozhodně ne, bylo to bojovné, jen chyběly góly a dělali jsme moc chyb.“

V Kladně je po letním návratu z několika štací (Litoměřickou, Velvary) zatím spokojen. „V kabině je to perfektní. Bohužel hra zatím podle představ není, musí to to sednout,“ doplnil.

SK Kladno – Sokol Libiš 3:4 pp (2:1). Branky: 24. Hanzlík, 45. Holub (PK), 88. Šíma - 44. a 58. Dušek, 73. Zeman. Rozhodčí: Duda. ČK: 65. Brožek (L). Diváků: 225.

Kladno: Tesař – Bartoš, Suchý, Hanzlík, Kalina – Čížek, Borák (78. V. Procházka), Holub, Šíma – Tóth (88. Růžička), J. Procházka (78. Nesládek).

Libiš: Brožek – Macháč (66. Kratochvíl), Macháček, Zuskin, Kvída – Novotný, Škoda (57. Očovan), Hrnčíř, Dušek – Zeman, Stibora (90. Pešek).