Už ve druhé minutě udělali hosté chybu uprostřed pole, míč se dostal do strany a po následném centru uklízel Bulejko míč od zadní tyčku do odkryté branky. Byl to nakonec rozhodující moment zápasu, v němž se hosté snažili o vyrovnání marně. Možná nejblíž byl mladý Blažek ještě v prvním poločase, kdy měl po přiťuknutí Šnobla slušnou pozici, jenže přestřelil.

„Bylo to spíš od vápna k vápnu, vyrovnaný zápas. My bohužel udělali tuplovanou chybu a ta nás stála aspoň remízu, kterou jsme chtěli uhrát, aby nám protivník moc neodskočil,“ mrzelo trenéra Kladna Jana Procházku, jehož tým se pokusil o tlak až ke konci, ale větší šance měli z brejku domácí.

Hostům scházel hrdina z minulého týdne, Tomáš Borák totiž marodil a kouč ho nasadil až na poslední půlhodinu. Hrát naopak nemohl útočník Kafka, který laboruje se svalem a existovalo velké riziko, že si zranění ještě zhorší. V poločase musel dolů nedoléčený Rendla.

Porážka trenéra Jana Procházku sice mrzí, ale za tragickou ji nepovažuje. „Soutěž je hodně vyrovnaná, takže se nestala žádná katastrofa. Ale dostali jsme se do pozice, kdy potřebujeme doma porazit Chomutov,“ dodal trenér Kladna.

Česká Lípa – SK Kladno 1:0 (1:0). Branka: 2. Bulejko. Rozhodčí: Trojan. Diváků: 250.

Kladno: Pettík – Ježdík, Javorek, Rendla (46. Pechr), Růžička – Blažek (62. Borák), Holub, Balšánek, Procházka (76. Kolářský), Dostál (62. Šíma) – Šnobl.