Od začátku bylo jasné, že to Kladno nebude mít doma jednoduché. Ostrá lépe kombinovala, dostávala se snadno do zakončení, její hráči se výborně pohybovali. Jen s koncovkou si nepotykali, protože brankář Vokoun moc věcí řešit nemusel. To na druhé straně přišla jasná tutovka, ale Šíma sólo nedal. Akci ale dokončil ideální přihrávkou na mladého Procházku, který v tutovce zbytečně míč zpracovával.

Když už se zdálo, že Kladno poločas nějak přežije, ve 43. minutě pustilo hosty do dalšího závaru a ten už potrestal Řezníček vedoucí brankou.

Domácí se vzápětí zlobili, že rozhodčí Míč neviděl ruku Moudrého ve vápně, ve druhé půli ale zase domácím odpustil jasnou malou domů.

„V první půli to z naší strany nebylo ono, nemohli jsme se do toho dostat. Dostali jsme fén od trenéra a trochu se hecli, pak už se hra zlepšila,“ říkal Štěpán Hanzlík, pozdější hrdina zápasu.

Stínem první půle bylo zranění domácího Holuba a Šimáčka, kteří se hlavami srazili a s tržnými ranami museli na šití.

Po obrátce se obraz hry skutečně postupně měnil. Vlasy si rval osterský Bodlák, jehož ránu z tutové pozice obrana s Vokounem zablokovaly. Tam domácí přežili smrt.

Pomohli si nakonec dvěma dokonalými souhrami dvojice Kalina – Hanzlík. V 76. minutě udeřili ze hry, když první kolmým centrem donutil obranu k chybě a Hanzlík přehodil brankáře Kellera. Pro domácí to byla živá voda, kterou přetavili i ke konečnému rozhodnutí. Minutu před koncem Kalina ze standardky našel přesně čahouna Hanzlíka a ten nezaváhal. „Dneska to prostě vyšlo. Zatím jsem dával góly z penalty, tak teď konečně i ze hry,“ usmíval se Štěpán Hanzlík, ale uznal, že šlo o nejšťastnější výhru v sezoně. „Ostrá má hodně kvalitní tým. Útočník Horák i Hudec nás hodně zlobili a moc bodů jim ostatní týmy brát nebudou,“ mínil Hanzlík, který navázal na kolegu ze stoperské dvojice Filipa Suchého. Ten rozhodoval zápasy v úvodu jara.

Za týden čeká oba stopery, ale celé Kladno ještě těžší soupeř, vedoucí Hostouň. S koučem Ivanem Pihávkem, který kluky ještě před nedávnem trénoval.

SK Kladno – SSK Ostrá 2:1 (0:1). Branky: 76. a 89. Hanzlík - 44. Řezníček. Rozhodčí: Míč. Diváků: 200.

Kladno: Vokoun – Borák, Suchý, Hanzlík, Kalina – Růžička, Holub (18. Bartoš) – Čížek, Procházka (60. Tóth), Šíma (90. Abrham) – Kraus (76. Richter).