Vedoucí Hostouň byla do minulé neděle v komfortní stavu. Na jaře pod novým trenérem Ivanem Pihávkem neprohrála, pět zápasů za sebou nedostala ani gól a vedla o pět bodů před druhými Zbuzany. Jenže přišel zápas na půdě sestupem hodně ohroženého Tatranu Rakovník a tvrdý dopad z hrušky dolů. Domácí vytěžili z minima maximum a Hostouň po penaltovém rozstřelu porazili 2:1. „Musíme to vzít sportovně a koukat se dál. Čeká nás těžký zápas se Zbuzany a na ten se musíme připravit co nejlépe,“ hlásil hned po zápase zklamaný trenér Ivan Pihávek.

Co jeho mužstvo čeká? Zbuzany jsou nabité hvězdami minulosti: Mario Lička záříval v Ostravě i Slavii, Radek Šídl v Bohemce a hlavně Petrohradu, Marek Kincl ve Spartě. Obrovským nebezpečím je střelec Vojtěch Přeučil, který dal 22 gólů, nejvíc v soutěži.

Hostouň má také zdatného kanonýra v sestavě a pikantní je, že Václav Laušman přišel v zimě právě ze Zbuzan. Na bývalé prvoligisty sází Sokol stejně jako Zbuzany, vždyť má v sestavě Tomáše Marka, Radka Dosoudila nebo Petra Trappa.

„Oba týmy mají skvělé fotbalisty, oba touží soutěž vyhrát. Co si víc si přát za fotbalový zážitek,“ říká předseda Hostouně Jiří Hondl a připomíná, že i ve Zbuzanech na podzim přišlo téměř pět set diváků. „A to byl ještě zápas ve srovnání s nedělním o ničem,“ dodal šéf Hostouně, který předem vyhlásil, že z prvního místa tým postoupit nechá, pokud by ale skončil druhý, bude se muset poradit s vedením klubu.

Jak to celé dopadne?