„Tenhle úspěch stavím hodně vysoko. Postup se totiž cení vždycky a jedno, co hrajete za soutěž,“ říkal po utkání kapitán mužstva Tomáš Marek. Kladenský odchovanec přišel do Hostouně před třemi lety poté, co ukončil prvoligové štace.  A jeho výkony jsou i v jeho osmatřiceti letech alfou a omegou – či lépe řečeno pevným základem hostouňských výkonů.

Proti Motorletu potřebovala Hostouň aspoň bod, ale doslova uvaření hráči měli s tímhle úkolem potíže. Po pár vteřinách Hájek zavraždil tutovku a na druhé straně Pražané kontrovali po rohu prvním gólem.

Hostouňští poté využili krátkého oslabení soupeře o ošetřovaného borce, Dosoudil v nejpěknějším momentu zápasu napálil z 35 metrů břevno a skvělá zimní posila Laušman vzápětí vyrovnala. „Krásně si to rozehráli,“ mlaskal si pod vousy trenér hostouňského béčka Miroslav Supáček.

Jenže Laušmanovi radost dlouho nevydržela. Při pokusu o nůžky dopadl zle na loket a jeho bolestivý křik nevěstil nic dobrého. Na stadionu ale do oslav zůstal, cesta do nemocnice počkala.

Po obrátce zavelel k obratu výborně hrající Krndžija, ale gólově domácí potěšil až Vojtěšek, který stejně jako proti Zbuzanům v zápase jara trefil dokonale trestňák. Hostouňské publikum přichází i téhle posile na chuť a právem.

Konec ale nebyl, protože Motorlet zaslouženě vyrovnal po pěkné centru a hlavičce Podzemského. Při ráně Čepeláka pak Kudrna uchránil svůj tým před porážkou, která by mu titul vítěze divize vzala. Takhle nakonec tým prohrál až po nekonečně dlouhém penaltovém rozstřelu, když selhal panenkovský dloubáček Dosoudila. „Bylo vidět, že o nic nejde a hráči suverénně proměňovali,“ vysvětloval délku rozstřelu manažer Hostouně Zdeněk Mužík.

„Poslední zápas byl už dřina, v závěru soutěže to na nás padlo a ukázalo se, že poslední krok je skutečně nejtěžší,“ mínil zase kapitán Marek těsně předtím, než ho vysprchoval kýblem vody brankář Kudrna.

To už se slavilo. Hráči v tričkách Tak jsme první, no a co! Vítej ČFL! převzali pohár z rukou vzácné návštěvy, generálního sekretáře FAČR Jana Paulyho a pak už se vydali za příjemným zbytkem sobotního dne, večera a u mnohých i noci.

„Dobrá parta, dobří hráči a teď jen kádr vhodně doplnit, abychom mohli hrát slušnou roli i v ČFL,“ dodal  dlouholetý skvělý ligový borec Ostravy či Jihlavy Tomáš Marek na adresu hostouňské party.

Hostouň – Motorlet 2:3 PK (1:1).

Branky: 17. Laušman, 63. Vojtěšek - 6. Filip, 75. Podzemský. Rozhodčí:  Kubec. Diváků: 240.

Hostouň: Kudrna – Krndžija (87. Hanuščík), Trapp, Dosoudil, Vašák – Věchtík (81. Kárník), Marek, Vojtěšek, Kulhavý (91. Viduna) – Laušman (41. Křížka), Hájek (89. Bělíček).

  close Sokol Hostouň vítězí v Divizi B a postupuje do ČFL info Zdroj: Bohumil Kučera / Kladenský deník zoom_in