Domácí Březová hned ukázala, jak nebezpečné budou standardky na jejím malém hřišti. Na zadní tyči nikým nehlídán Kýček nekompromisně hlavou zavěsil míč pod břevno Sedlákovy brány. Po obdržené brance byla útočná aktivita Slaného z úvodu tatam a na hřišti byl jenom jeden tým - domácí.

Vokáče po brejku fantasticky vychytal Sedlák a poté hostující trenér Václav Laušman přeskupil řady s cílem hrát ofenzivněji, neboť hra na pět obránců efekt nepřinesla.

Přesto hosté ještě několikrát trnuli a při ráně Vokáče už jim to nepomohlo - 2:0. Zbytek naštěstí zvládl Sedlák a dal týmu naději do druhé části.

Přihlížející potrestaný kanonýr Nádeníček (nastoupit mohl až odpoledne za béčko) mohutně své spoluhráče zpoza lajny povzbuzoval, ale dlouho to nebylo nic platné. "Kam moje paměť sahá, nevybavuji si hrůznější poločas, odehraný našimi borci. O přestávku jsem ani nešel do kabiny a přitom mi nic neuniklo. Vše bylo slyšet až na hřiště," naznačil vedoucí týmu Slaného Milan Šúr sílu fénu, jaký foukal ve slánské kabině.

A dul správným směrem! Na hrot se posunul jinak stoper P. Danda a hned v 47. min. tento tah přinesl ovoce. K míči se dostal Mareš, elegantním obloučkem přehodil obránce a Bíba pálil tvrdě a přesně - 2:1.

Poté přišla další střídání a tak před vypršením hodiny hry byli na hřišti další dva čerství hráči. Domácí také měli možnosti k zakončení, ale Kýček střílel v 67.min. nepřesně a v 70.min. bombu Rusňáka, která šla pravděpodobně do brány vyrazil mimo bránící Shkyria. V 73.min. Bíba vhodil před Richtera prudký aut, k míči se dostal Shkyria a jeho tečovaná střela skončila v síti za Richterem. Je vyrovnáno. S přibývajícími minutami a blížícím se koncem zápasu se na hřiště vkrádala nervozita a přibyly tvrdé souboje, kladenský rozhdčí Gerhardt měl tedy plné ruce práce, neboť nejdříve se na něj zlobili nejen domácí fanoušci, kteří chtěli pro své barvy penaltu a pak také slánští hráči, kterým se po dosažení třetí branky nezdál být brankář Richter faulován.

Slánští žrali trávník a ukazovali, jak se bije tým o záchranu. Klidně mohli dovršit obrat! V 80. min. se uvolnil přes obránce Bíba a jeho rána šla centimetry nad. Pak Dohnanského střelu Richter vyrazil před sebe a Houdek se k dorážce nedostal a v 90. min. šel na brankáře domácích sám Dohnanský, jenže zblízka mířil pouze do jeho nohou!

"Neumím pochopit, jak naprosto odlišné dva poločasy může mužstvo odehrát! Tragédii prvního dějství vystřídala po pauze úžasná euforie a je velká škoda, že se nám nepodařilo výsledek otočit v náš prospěch. Z Březové tedy vezeme jeden bod a konečné účtování se blíží," konstatoval vedoucí týmu Slaného Milan Šúr, jehož tým nyní čeká v derby Kladno, které hostí Slaňáci na domácím hřišti.

Olympie Březová – SK Slaný 2:2 (2:0). Branky: 5. Kýček, 27. Vokáč – 47. Bíba, 73. Shkyria. Rozhodčí: Gerhardt. 

Slaný: Sedlák – Bíba, Mihálik, Beneš (46. Danda P.), Shkyria, Zelenka – Ceccarelli (57. Dohnanský), Mareš, Dolák (46. Sadyk), Kostka (52. Hrobník) – Houdek (90. Herčík).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...