Hrdinou zápasu nebyl zdaleka jen Čížek, možná ještě větší dík patří brankáři Jaroslavu Tesařovi. Zejména v první půli tým oslabený o Kalinu (dovolená) a Tótha (horečka) podržel minimálně ve třech velkých šancích a to zřejmě rozhodlo. Protože zatímco hosté svoje možnosti propásli, domácím jediná střela stačila na vedení. To když Šíma protáhl míč mezi beky a vysunul do sóla Čížka, který nezaváhal.

Kladno udrželo proti kvalitnímu soupeři vedení i ve druhém poločase a teprve závěr přinesl další změny stavu. Nejprve se znovu prosadil Čížek, ale klid domácím dlouho nepřál – Bohdan bleskově odpověděl. Pro hosty byla na zvrat už ale pozdě.

„Absence Kaliny s Tóthem byla samozřejmě znát a soupeř byl lepší. Nepouštěl nás do kombinací, mnoho jsme toho nevytvořili.

Nicméně kluky musím pochválit, předvedli obrovské nasazení, bojovnost, vůli a bojovnost. Proto máme důležitou výhru, byť se rodila i se štěstím. Hodně nás podržel Tesař,“ hodnotil kouč Kladna Jan Pejša.

SK Kladno - Nymburk 2:1 (1:0). Branky: 30. a 82. Čížek - 85. Bohdan. Rozhodčí: Vnuk. Diváků: 200.

Kladno: Tesař – Bartoš, Suchý, Hanzlík, Borák – Čížek, Pechr, Holub, Šíma – V. Procházka (86. Abrham), Richter (70. Růžička).