Hostouň už má na pozici stopera jednoho důrazného borce s ligovými zkušenostmi. Teď si vedoucí tým divize vybral druhého, ještě většího tvrďáka. Radek Dosoudil už také na důraz v kariéře několikrát doplatil. V české lize se odchovanec Mladé Boleslavi nejvíc prosadil v pražské Slavii, právě odsud ale odešel kvůli vyloučením a následným sporům s náročným koučem Karlem Jarolímem. Červené karty se vinou celou jeho kariérou, jednou se ale ocitl i na druhé straně břehu.

To když ho v pohárovém duelu Mladá Boleslav – Sparta (jaro 2013) brutálně atakovala tehdejší hvězda Letenských Leonard Kweuke. Prošlápl mu vší silou holeň, nadvakrát mu ji zlomil a dostal exemplární trest na 12 zápasů.

Jinak ale Dosoudil umí spíš rozdat, o proto si ho Hostouň vybrala. „Na podzim jsme měli problémy, když nám dvojice zkušených hráčů Marek – Trapp vypadla ze sestavy, která je jinak hodně mladá. Proto jsme Radkův příchod realizovali a jsme za něj rádi. Myslím, že nám pomůže,“ říká předseda Sokola Hostouň Jiří Hondl na adresu borce, který za sebou má kromě Boleslavi a Slavie i angažmá v Jablonci, Příbrami, gruzínském Tbilisi, tureckém Denizlisporu nebo slovenských Petržalce a Slovanu Bratislava.

Radek Dosoudil.Zdroj: Deník/Jan Hájek