"Závěrečný hvizd byl pro nás vysvobozením. Podali jsme špatný výkon a neznáme důvod. Možná tam byla nervozita z prvního mistráku. Neratovice byly ve všech směrech lepší," na rovinu prohlásil kladenský asistent Tomáš Procházka.

Jeho svěřenci se nechali zaskočit vždy v úvodních minutách poločasů. Už po pěti minutách gólově okořenil svůj návrat do žlutomodrého dresu Moravec. Hráč, který podzim odehrál v B-třídních Pečkách, zúročil odvážný průnik Bartáka. Do jeho výpadu mezi několika protihráči se vložil až brankář Vokoun, sáhl si i na Moravcovu dorážku, ale míči v cestě do sítě už nezabránil.

Razítko na cenný výsledek pak nedlouho po změně stran přidal stoper Regner. Kapitán vítězů poslal do sítě odražený míč po standardce Hrdého.

Dlouho až nečekaně neškodní hosté se do ojedinělé možnosti k zkorigování dostali v 79. minutě. Střídající Růžička ale v tísni zblízka Dědka nepřekonal. Domácí si tak bez větších komplikací došli pro tři body.

Kladno nemělo k dispozici klasického útočníka. Většinu přípravy odehrál na hrotu Kraus, jehož návrat nedokázalo vedení klubu do začátku sezony dotáhnout. "Dva měsíce se s ním připravuje a pak ho nemáme. Nechceme se na to ale vymlouvat," posteskl si Procházka.

Kladno: Vokoun - Borák, Suchý, Hanzlík, Kalina - Čížek, Pechr (62. Růžička), Holub, Vl. Procházka (58. Pospíšil), Šíma - Tóth.