Zásadní momenty zápasu divizní skupiny B se udály brzy po změně stran. První poločas přinesl spoustu náznaků Severočechů, ale gól dalo Kladno. Stoper Hanzlík po skvělém sólu vytáhl míč až k zadní lajně, přihrál Pospíšilovi a toho sekl Šíma - penalta. Právě Hanzlík ji proměnil, a když v úvodu druhé části Tóth krásně nahrál Pospíšilovi, jenž doklepl do prázdné na 2:0, bylo domácím fajn.

Jenže jen chvilku. Nepohlídali po rohu otáčejícího se Halbicha a se Štajnerem nejnebezpečnější muž hostů tři minuty po gólu na 2:0 snížil. Vyrovnání přišlo také velmi brzy a opět po parádní akci Štajnera s Halbichem, jenž obešel brankáře Vokouna a předložil na zlatém podnose střídajícímu Petrovi.

Sokol Hostouň - Motorlet Praha 0:2, FORTUNA:ČFL, 11. 8. 2019
Hostouň si na body musí počkat minimálně do středy

Otřesené Kladno v tu chvíli litovalo obrovské šance Říhy za stavu 2:1, ten ale nakonec ani nevystřelil. Místo toho byli domácí rádi, že se ve zbytku utkání ubránili. Několikrát je podržel Vokoun, někdy míč proskákal po brankové čáře.

Při penaltách hlasitý kladenský kotel vykolejil Štajnera, jehož vyčapal Vokoun, ale pak se netrefili ani kladenští Pechr s Ježdíkem a někdejší legenda Miloslav Tichý si posteskl, že desítka se jen špatně otevřít.

"Mrzí nás to, ztratili jsme vedení 2:0, ale musíme respektovat sílu soupeře, má velmi silný tým. Bohužel, náš výkon dneska nebyl optimální, hráčům uskakovaly i lehké míče, vypadali nervózně," mrzelo trenéra Kladna Jana Pejšu a litoval zbytečných chyb při obdržených brankách. "Necháme nejdřív otočit hráče ve vápně a pak sami špatnou rozehrávkou nabídneme soupeři šanci," vadilo mu.

V příštím kole jede Kladno do Dobříše, tam bude favoritem.

Kladno - Česká Lípa 2:3 PK (1:0). Branky: 25. Hanzlík (PK), 47. Pospíšil - 50. Halbich, 56. Petr. Rozhodčí: Trojan - Kolátor, Rouček. Diváků: 180.

Kladno: Vokoun - Ježdík, Pechr, Hanzlík, Nosek - Čížek, Říha, Holub, Pospíšil (67. Dejčmar) - Procházka (67. Růžička) - Tóth (77. Donát).

Slaný B (v modrém) vyhrálo v Klobukách 5:1 a dál vede I. B třídu.