Velvary proti pátému celku měly skvělé vstupy do obou poločasů. Diváci se nestačili ani rozkoukat a už ve 4.min. šli domácí do vedení. Z pokutového kopu, který rozhodčí Švorc odpískal po faulu Petržílka na samotného úspěšného exekutora Kotta. Mostečtí zahrozili až po půlhodině hry, ale nebezpečnou střelu Novotného stačil gólman Spilka vytěsnit na roh. Dál se pak hrálo podle not favorita, nicméně jeho trvalý tlak do konce prvního poločasu už další zásah do černého nepřinesl.

Skóre Velvarští navýšili stejně tak jako v prvním dějství hned v úvodu toho druhého. V 49.min. Žežulka hlavičkou z malého vápna nedal hostujícímu brankáři Lichtenbergovi šanci - 2:0! Autor gólu na podzim skóroval nezastavitelně, byl mezi nejlepšími střelci soutěže, ale na jaře se zasekl a až teď smůlu protrhl.

V 80. min. pak mohl Slovan dokonat výhru, kdy rozjetý Žežulka sice obstřelil Lichtenberga, ale toho na brankové čáře zastoupil kapitán Cibulka.

Spokojený domácí kouč Vasil Boev se nechal po utkání slyšet: "Tři body bereme. Při přesnějších koncovkách na obou stranách mohlo být skóre vyšší. Lichtenberg však má stejně jako náš brankář Spilka kvalitu."

Velvary (v bílém) porazily doma Most a zase jsou blíž triumfu v ČFL. Nebezpečná střela hostů | Video: Jan Sláma

A jak viděl zápas hostující trenér Miloš Sazima? “Obzvlášť po těch dvou posledních výsledkově doslova zpackaných utkáních v České Lípě a doma z teplickou rezervou jsme tady, přestože odjíždíme bez bodu, nezahráli špatně. Penalta, která proti nám byla nařízena hned v úvodu byla z mého pohledu velmi přísná! I tak jsme pak domácím nadělali hodně starostí rychlými brejky. Zápas byl otevřený vlastně až do samého závěru, ale Velvarští si výsledek i díky kvalitě svého kádru pohlídali.”

Slovan Velvary – FK Baník Most-Souš 2:0 (1:0). Branky: 4. Kott (PK), 49. Žežulka. Rozhodčí: Švorc. Diváků: 285.

Velvary: Spilka - Keenan, Drozda, Rubeš, Chábera - Havránek (83. Flores), Šustr, Kott, Leitl (46. Trávníček) - Žežulka, Jakab (77. Dobiáš).

Mojmír STRACHOTA


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...