Realizační tým hostů se ještě nestačil usadit na střídačce, která je na Meteoru netradičně umístěna v těsném sousedství se střídačkou domácích, a už jeho členové slyšeli hvizd rozhodčího Linharta. Ten neváhal hned v 1. minutě proti domácím odpískat pokutový kop za ruku, což domácí lavička, včetně diváků, nesla po celé utkání velmi nelibě a tak to měl rozhodčí Linhart na Meteoru, řekněme, složité. Penaltu proměnil Nádeníček a ukázalo se, že to byl vítězný zásah.

Domácí gól nedeprimoval, útočili, ale slánská obrana obětavě blokovala jejich pokusy. Když prošla bomba Zelenky, tak vytasil skvělý zákrok Sedlák a poradil si také s dorážkou Kordiaka.

Meteor byl blízko srovnání také po trestňáku z ideální vzdálenosti, ale obrana Slaného zase zasáhla.

Řeč trenéra Jiřího Veselého k mužstvu o přestávku byla hlavně o zachování klidu, neboť místy během první půle panovala na hřišti poměrně vypjatá atmosféra.

Druhou část načal únik domácího Michálka, který zastavili ve spolupráci Balšánek se Sedlákem. Michálek pak měl ještě hlavičku těsně vedle. Mezitím zahrozili také hosté Pospíšilem, ale jeho střelu srazil jeden z obránců.

Jenže pod palbou byl nadále spíš Sedlák, i když i na nohy Meteoru se vkradla nervozita. Nejpěknější akci zápasu nakonec předvedli hosté, když si Lehner téměř u rohového praporku vyměnil míč s Veselým, ten poslal před branku ostrý centr a Kocourek ho trefil nártem brankář Šrámek reflexivně vyrazil. Slaňáky to mrzet nemuselo, brali tři body.

Jsme rádi, že máme další tři body a posun na třetí místo je fajn. Spojen jsme zejména s defenzivou, naopak v útoku mě mrzí, že hlavně po přestávce jsme pokazili několik hodně nadějných brejků. I když jsme vyhráli, nejsem s herním projevem až tak spokojen," nechtěšl léat ve výškách trenér Jiří Veselý a odpověděl i na otázku, proč jeho tým hraje mnohem lépe venku. "Jedním z důvodů může být bohužel naše hřiště, na rovinu řeknu, že je strašné," ucedil.

A vedoucí týmu Milan Šúr? "Skalp Meteoru z jeho hřiště je stejně parádní, jako byl skalp Neratovic před 14 dny. Na Meteoru je nádherný trávník a na domácích je vidět, že na něm neradi prohrávají. Místy byla během utkání atmosféra na můj vkus až příliš vyhrocená. Dojem z Meteoru také pokazila nefungující časomíra, nicméně ani tento fakt nám nekazí radost ze zisku důležitých třech bodů," hodnotil Šúr a připomněl, že jeho klub má nyní 34 bodů a to je meta, která pro něj byla v minulých letech v divizi nedostižná i po konci celé soutěže.

FK Meteor Praha VIII – SK Slaný 0:1 (0:1). Branka: 2. Nádeníček (PK). Rozhodčí: Linhart.

Slaný: Sedlák – Vovk, Mihálik, Javorek, Lehner – Balšánek – Pospíšil, Sváta – Ceccarelli (76. Kocourek), Nádeníček (80. Novotný), Veselý (83. Herčík).


Načítám tabulku ...