Zejména první poločas s Březovou tak trochu charakterizoval Kladno posledních let. Záblesky šancí ano, Růžičkovo břevno ano, ale také spousta nudy a obrovská chyba v závěru, po níž šli hosté do vedení. V pauze navíc odstoupil zraněný Kalina, opora, ale jeho náhradník Čížek hodně zvedl útočnou fázi a najednou se bylo na co koukat. Pár šancí sice domácí zazdili, ale právě Čížek zařídil obrat, když si nejprve manévrem ve vápně vynutil ruku soupeře a penaltu. Tu sám proměnil (52.) a po deseti minutách v brejku krásnou ranou zpoza beka vystřelil Kladnu vedení.

Jenže pak pro změnu zapnula Březová, neobsazený Kursa vyrovnal a Martinec byl v 90. minutě blízko třetí brance. Tesař zachránil.

„Bylo znát, že o nic nešlo, náš přístup byl laxní, Hlavně v první půli a hlavně zezadu,“ přiznal nejlepší kladenský střelec sezony David Čížek (10 branek). „Po přestávce jsme hráli víc do stran a využili soupeřovy děravé obrany, jenže jsme nepotvrdili vedení třetím gólem a vzadu byli za laxnost zase potrestáni,“ doplnil hodnocení zápasu, v němž nakonec skóroval i v penaltovém rozstřelu. Ten pro Kladno typicky vyhrál brankář Tesař, jenž v poslední sérii sám proměnil a poté vychytal Vrtělku.

David Čížek přesto nejásal, sám by rád zažil také se svým Kladnem aspoň jeden postup. „Bylo to v našich silách, být aspoň třetí. Naprosto zbytečně jsme ztratili zápasy, v nichž jsme vedli. Minimálně o deset bodů jsme měli mít víc,“ litoval.

„Doufám, že budeme v další sezoně silnější, že v přestupovém okně nikdo nezradí a neodejde. Uvidíme, co se bude dít v klubu,“ dodal Čížek s vírou, že 8. července se mužstvo sejde na prvním tréninku kompletní.

Kladno - Březová 3:2 pk (0:1). Branky: 60. a 66. Čížek (první z PK) – 40. a 70. Kursa. Rozhodčí: Kříž. Diváků: 100.

Kladno: Tesař – Borák, Abrham, Hanzlík, Kalina (46. Čížek) – Bartoš, Holub (78. Richter), Růžička, Pospíšil – Procházka (68. Kraus), Tóth (78. Stříška).