Den před důležitou valnou hromadou klubu, která by snad mohla posunout do lepších zítřků, hráli kladenští fotbalisté v podobných notách: ze začátku kriticky špatně, ale na konci už vesele a dobře. „Prvních dvacet minut bylo strašidelných, ustrašených,“ přiznal trenér Jan Pejša.

Domácí probudil jejich nejlepší hráč Filip Suchý. Stoper po jednom z exkluzivních centrů Kalina v závěru poločasu za zadní tyči otevřel skóre, ale hotovo ještě nebylo. Ostrov, jehož útočník Nedbalý měl už do půle dvě nebezpečné hlavičky a v úvodu druhé části hned po výkopu využil neuvěřitelné hrubky Kladna k úniku. Zastavil ho brankář Tesař, který měl i pak dost práce, ale zejména při jasné šanci Vrby zazářil. Jeho týmu pak pomohla hrubice jeho protějšku v bráně, Süttö totiž v 50. minutě podcenil ránu mladíčka V. Procházky a bylo to 2:0. Definitivně se Kladenští uklidnili po průniku Kaliny, jehož ve vápně fauloval Vondráček a Hanzlík z penalty zvýšil na 3:0.

Pak už měli domácí řadu možností, ale dlouho je nedávali, ať už mladý Pospíšil, pak po padesátimetrovém průniku Suchý a nakonec i Kraus, který šel dokonce na Sütta ve dvou s Šímou.

Gólu se dočkalo Kladno až po snížení hostujícím Nýberem, ale byl zajímavý: jeho autor Rastislav Stříška, osmnáctiletý nováček, byl na hřišti jen půl minuty, když proměnil akci dalšího dorostence Dejčmara. „Mladí byli v Kladně vždycky dobří, a když na to mají, není důvod je nezačleňovat,“ pochválil je Jan Pejša a byl rád i za výsledek. Avšak s výhradami. „O první půli už jsem mluvil, a i ve druhé jsme na hřišti kolikrát vymýšleli pitomosti. Nevím, kde na ně kluci chodí, protože nebýt Jardy Tesaře v bráně… Po třetím gólu se ale dostavila pohoda a přišly i perfektní akce, ale takhle musíme příště hrát od začátku,“ zůstal pozitivní.

Rastislav Stříška se rozhovoru bránil, ale nakonec svou první trefu za chlapy popsal. „Zkoušel jsem se otočit a vystřelit, ale padal jsem, takže jsem gól vlastně ani pořádně neviděl. Ale paráda, jsem rád,“ usmíval se mladíček.

SK Kladno – SK Ostrov 4:1 (1:0). Branky: 42. Suchý, 50. V. Procházka, 66. Hanzlík (PK), 88. Stříška. Rozhodčí: Dobrý. Diváků: 160.

Kladno: Tesař – Borák, Suchý, Hanzlík, Kalina – Pospíšil (66. Richter), Holub, Růžička, Šíma – V. Procházka (74. Dejčmar) – Kraus (88. Stříška).