Kladenský trenér Jan Procházka se ocitl ve velké personální tísni. Chyběli Holub i stopeři Rendla s Javorkem, a tak musel na hřiště Pechr, který fotbal od konce podzimní části nehrál. Na lavičce musel být připraven i veterán Václav Kalina, tak byla situace kritická. „Naštěstí Honza Pechr chodí jednou či dvakrát týdně trénovat, jak mu práce dovolí. Ve středu jsme si dělali srandu, že možná bude potřeba a v pátek už jsme to řešili. Naštěstí přišel a zvládl to s velkým přehledem,“ děkoval zkušenému borci Jan Procházka.

Možná i kvůli změnám v sestavě však tým velmi brzy inkasoval, ale paradoxně byl v první půli lepším týmem. Dokonce vyrovnal po standardce a domácím vlastenci, ale rozhodčí viděli faul Kladeňáka a gól neuznali. Hosté dali i dvě tyčky a měli další závary.

„Když máte takhle postřelenou sestavu, bývá to tak, že se ostatní semknou. Přesně to se stalo, bohužel jsme už do poločasu gól nedali,“ litoval Procházka.

Po obrátce už jeho tým tolik šancí neměl, z jedné se mu ale povedlo srovnat. Po autu se prosmýkl obranou Šíma, předal Borákovi a jeho centr procpal Jeslínek snad natřikrát do brány. „Konečně se trefil a třeba to pořádně odšpuntoval. Bod z Lípy určitě bereme,“ dodal spokojený Jan Procházka.

Trenér České Lípy Martin Jánošík nebyl spokojen: „Pro nás to nebyl dobrý zápas, ztratili jsme dva body. Byli jsme nervózní, hlavně v prvním poločase. Místo toho, aby nás vstřelený gól uklidnil, tak jsme si nepřihráli, chyběla kombinace a hlavně jsme ztráceli míče, tím jsme nabídli soupeři šance k útočení. Myslím si, že jsme měli kopat penaltu a gól jsme dostali po faulu na gólmana. Nicméně ztráta bodů je velmi nepříjemná.“

Česká Lípa – Kladno 1:1 (1:0). Branky: 9. Žižka – 58. Jeslínek. Rozhodčí: Šimeček. Diváků: 150.

Kladno: Pettík – Čížek, Kolářský, Pechr, Borák – Říha, Růžička, Balšánek, Procházka (90. Slabý), Šíma – Jeslínek (78. Šnobl).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...