Kladno bez Kaliny a Pechra začalo slušně, Suchý mířil hlavou těsně vedle a Kraus, jehož návrat z Tuchlovic se řešil narychlo v pátek večer, vystřelil jen do gólmana. Ale pak hra upadla do nudy, ze které ji vytrhl až první zásah Folwarcznyho po pěkném vysunutí Prokopem.

Jenže domácí zareagovali aktivitou a vyplatilo se. Po Bartošově centru vyrovnal hlavou Růžička i za cenu krvavého zranění v obličeji. Vzápětí dostal míč do sítě také Suchý, ale podle rozhodčího hlavičkoval z ofsajdové pozice. Přesto Brandýs ještě jednu zlou chvíli prožil, když krajní bek Urban dvakrát po sobě chytil žlutou a pakoval se předčasně do sprch.

Kladenské tak čekala dlouhá přesilovka, jenže ji absolutně nezvládli a po obrátce dvakrát inkasovali. „Přesilovka nám uškodila,“ hlesl zklamaný David Čížek. Jeho tým začal trvalou převahou a šancí Tótha, již kryl brankář Janáček.

Když se zdálo, že gól padne každou chvíli, tak padl na druhé straně! Při prvním pobytu na půlce soupeře si Brandýs vytvořil standardku u lajny, Folwarzny poslal výborný centr, ten skočil na mokrém trávníku a odrazil se přesně do vinglu. „To bylo spíš štěstí,“ usmál se hrdina mače, ale domácí trenér Jan Pejša měl jiný pohled. „Nebyl smolný! Nikdo nešel do souboje, propadne nám balon,“ měl jasno.

Jeho tým gól srazil, ale tlačil dál, obětavá obrana hostů mu však mnoho nedovolila. Navíc se Brandýsu povedl v 79. minutě brejk, kdy brankář Vokoun v nepřehledné situaci míč vyrazil jen k soupeři, jehož dorážku zastavil rukou padající Suchý – penalta. Kladenští sice protestovali, že sudí dal po ruce výhodu, ale marně – Folwarczny nezaváhal a šel slavit s hlučným kotlem výborně fandících příznivců soupeře.

„Náš brankář si celý zápas nesáhne na balon a my prohrajeme tři jedna. Po začátku jsme se dostali do hry, měli tlak, přesilovku. Ale minulý týden jsme urazili fotbalového boha v Neratovicích. Nasazení tam bylo, tak klukům nemohu nic vytknout, jenže dostáváme moc laciné góly a sami nejsme schopni dotlačit míč do brány,“ hodnotil zklamaný Jan Pejša.

SK Kladno – Brandýs nad Labem 1:3 (1:1). Branky: 39. Růžička – 30., 62. a 79. Folwarczny (třetí z PK). Rozhodčí: Duda – Pálek, Volf. ČK: 42. Urban (B). Diváků: 150.

Kladno: Vokoun – Bartoš (82. Pospíšil), Suchý, Hanzlík, Borák – Růžička – Čížek, Holub, Šíma – Tóth (84. Procházka) – Kraus (87. Richter).