Do poločasu předvedla obě mužstva hlavně boj plný nepřesností. Kladno předvedlo souvislou akci s dobrým zakončením až ve 35. minutě, když Růžička uvolnil Kafku a jeho tečovanou střelu s námahou vyrazil brankář Šteiner na roh. Hosté zahrozili dříve, chybou jim nabídl možnost Kolářský. Ale Prieložný trefil z dvaceti metrů jen venkovní tyč.

Druhou část zahájili domácí konečně náporem a také první stoprocentní šancí, kterou však Dostálovi lapil brankář Šteiner. Na druhé straně zle zahrozil po rohu Mulligan a poté ještě víc ex-ligový Fabián. I s oteklým kotníkem vypálil z vápna, jenže výborný Pettík vytáh ránu na tyč a dorážku hosté zpackali.

Následně jim ostře překazil plány záložník Mašek. Během pár minut nasbíral syn kouče dvě žluté karty a Kladnu se naskytla dvacetiminutová přesilovka. Naložilo s ní podstatně lépe než před čtrnácti dny v Březové. Tvořilo šance, které sice hlavně Dostál nedával, ale minutu před koncem Borák po závaru pálil načtyřikrát tak urputně, až merunu do sítě doslova dorval.

Sokol Hostouň - FK Králův Dvůr 3:1 (1:1) / ČFL / 3. 4. 2022
Kam za fotbalem na Kladensku: Prověrka pro Kladno, Hostouň čeká derby

"Tam kdyby stálo deset volných frajerů, už bych nepřihrával,“ smál se Michal Borák svému gólu a přiznal, že by byl rád, aby tým nenechával rozhodující momenty pořád na poslední chvíli. „Už musíme skórovat i v první půli, šance máme. Zase jsem rád, že jsme soupeře k ničemu nepustili a uhráli to vzadu na nulu. Jen se víc tlačit dopředu, pak to tam padat bude,“ je přesvědčen poctivec obranné formace SK a tentokrát i hrdina zápasu.

Přiznal, že Kladnu pomohla přesilovka. „Oni se strašně zatáhli, jakoby se z toho po… Do té doby to bylo vyrovnané, což si děláme i sami zbytečnou snahou dávat pořád finálky,“ uzavřel Tomáš Borák.

"Štěstí, ale kluci mu šli naproti," řekl po utkání asistent kouče Kladna Tomáš Procházka.

A hostující kouč Michal Mašek? Podle jeho názoru Kosmonosy nehrály dobře. „Bohužel jsme měli jen dvě střely za celý zápas. Sice z toho byly dvě tyčky, ale je to málo, protože jsme na tým apelovali, aby střílel. Jenže hráči si chvílemi dělali co chtěli,“ mračil se Mašek a pochválit nemohl ani svého syna Michala za zbytečnou červenou kartu. „Zbytečně jsme se zatáhli, ale odešly nám síly. Fabián po faulu z páté minuty dohrával s oteklým kotníkem. Takže to bylo čekání na smrt a ta zákonitě přišla,“ posteskl si a syna zatracovat nehodlal. „To ne, bylo to v zápalu boje, ale to víte, že něco mu povím,“ usmál se hořce.

SK Kladno – Kosmonosy 1:0 (0:0). Branka: 89. Borák. Rozhodčí: Schweinert – Havránek, Hodek. ČK: 71. Mašek (Kos). Diváků: 200.

Kladno: Pettík – Borák (90. Blažek), Rendla (59. Javorek), Kolářský, Růžička – Balšánek – Dostál, Holub, Procházka, Ježdík – Kafka (90. Šnobl).

Kosmonosy: Šteiner – Smetana, Hrdlička, Šimáček (60. Prokorát), Mašek, Fabián, Prieložný (86. Král), Marek, Kořínek (70. Podzimek), Mulligan (61. Motyčka), Pajer.