Vyrovnaný zápas, v němž hosté výborně bránili, zlomily chyby stopera ostré Horáka. V 62. minutě namazal Laušmanovi do sóla a aktuálně vrchní kanonýr Hostouně trestal neomylně. O sedm minut později uhasil opět Horák jasnou šanci domácích rukou a musel následovat tzv. dvojnásobný trest – červená karta a pokutový kop.

Laušman ho proměnil a zelenobílí už si zápas vzít nenechali, ač jim od půle hodně chyběl zraněný stoper Trapp a Ostrá až do konce i v oslabení zlobila a nevypustila nic.

„Ostrá mě nepřekvapila, viděl jsem ji několikrát hrát. Mají výborně poskládaný tým, soubojově naladěný, pohyblivý. A samozřejmě se jako jiní soupeři proti nám nikam nehrnou, takže hrajeme do plných. Nakonec nám darovali první gól a poté už našich šancí přibývalo,“ těšilo kouče Hostouně Ivana Pihávka a hodně chválil stopera Dosoudila, který po odstoupení Trappa hrál výborně a ještě stihl organizovat hru.

Hostouň – Ostrá 2:0 (0:0). Branky: 62. a 69. Laušman. Rozhodčí: Cihlář.

Hostouň: Czechowski – Vašák, Dosoudil, Trapp (46. Hanuščík), Charvát – Věchtík (66. Vojtěšek), Marek, Kulhavý (89. Kárník), Kabele – Laušman (90. Křižka), Vegricht (76. Krndžija).