Zápas opanoval domácí střelec Nr.1 Jakub Kostka, který trefil hattrick. První gól dal po dvaceti minutách, kdy Zajíček vyrazil ránu Duška jen do tyče a Kostka pohodlně doklepl. Hřebeč toho do poločasu měla pomálu, snad jen dvě standardky byly určitou hrozbou pro domácí, ale nástup do druhé půle vyšel Lukičovi. Prokázal instinkt zabijáka, na vápně dostal míč mezi několik hráčů, přesto perfektně vypálil k tyči a vyrovnal. „V té chvíli jsme měli možná i trošku navrch, ale bohužel šla Mentbergerova střela mimo,“ litoval manažer Hřebče Štěpán Sádecký.

Ještě víc litoval situace ze 71. minutě, kdy hostující obrana vůbec nepohlídala náběh domácích při standardce a na hlavičku Kostky neměl Zajíček naději. Navíc po chvíli rozjetí domácí dali ještě třetí gól.

Už to vypadalo, že je konec hřebečským nadějím, ale nebyl. Po pěkné akci si naběhl do dobré pozice T. Novák a houslemi gólmanovi snížil.

„Závěr jsme tím zdramatizovali, ale bohužel jsme pak měli jen střelu Melichara (slabou) a domácí nás opět potrestali z brejku,“ litoval Štěpán Sádecký. Potěšilo ho aspoň to, že poprvé od začátku sezony nastoupil od začátku hrající trenér Miroslav Novák, nejlepší střelec minulého ročníku krajského přeboru. „Jsem strašně rád, že po dlouhém zranění naskočil a vzhledem k okolnostem hrál výborně. Příští týden hostíme doma Štětí a budeme se chtít zvednout,“ hlásí Sádecký před duelem, v němž se utkají týmy bez formy a potřebných bodů. Půjde tak o hodně…

Ostrov – Hřebeč 4:2 (1:0). Branky: 21., 71. a 90. Kostka, 79. Stan - 46. Lukič, 86. T. Novák. Rozhodčí: Severýn. Diváků: 145.

Hřebeč: Zajíček – T. Novák, Melichar, Dolejš, Grobár (61. Hromádka), Lukeš (75. Hodosi), Mentberger, Pařízek, Hajný (87. Herzig) – M. Novák, Lukič. 


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...