Na Vysočině chyběly Vlašimi broky

Jihlava /FOTOGALERIE/ - Ofenzivní podívanou nabídlo utkání 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Jihlavou a Vlašimí. V utkání bohatém na brankové příležitosti se trefili dvakrát Zoubele a Klíma, kteří tak přerušili čtyřzápasovou šňůru Vysočiny bez vítězství. Vlašim na půdě favorita bojovala víc než hodinu o skvělý výsledek, ale nakonec odjela s výpraskem.

23.9.2018

9. kolo fotbalového utkání FNL mezi FC Vysočina a Vlašimí.Foto: Deník / Jaroslav Loskot

Duel začal svižně s oboustrannou útočnou snahou. Obrany navíc nepracovaly příliš spolehlivě, takže hrstka příznivců se rozhodně nenudila.

A také hodně vzdychala. Když v 7. minutě vypálil bombu z rohu pokutového území Javůrek, jeho tečovanou střelu Le Giang vyrazil na roh. Poté v končící 12. minutě Javůrek vysunul doprava Fulneka, jeho ostrý centr v malém vápně minul Klíma i další dva jeho spoluhráči, z dalšího útoku centroval zleva Zoubele, Klíma na míč nedoskočil…

Blýskalo se ale i na druhé straně. Po pravém křídle utekl Fotr, jihlavští stopeři zaspali, na malém vápně osamocený Mareček však vůbec v ideální pozici netrefil domácí svatyni. Ve 25. minutě dostal Hadaščok prostor na pokutovém oblouku, jeho přízemní střela jen minula levou tyč.

Více prostoru k vyniknutí ale dostal hostující gólman. Ve 29. Klíma hlavičkoval po centru Novotného, Le Giang předvedl skvělý zákrok. Stejně tak o deset minut později, kdy Klíma zakončoval rychlou akci z malého vápna, hostující brankář znovu vytasil famózní reflex.

Branku nepřineslo ani nastavení první půle a závar ve vápně Vysočiny, během kterého hosté natřikrát nepropálili míč do sítě.

Rozuzlení zápasu přišlo po hodině hry. V 61. minutě Vejmola špatně rozehrál na Machuču, Hadaščok jim sebral míč, šel sám na branku, po kličce brankářovi pálil z úhlu do prázdné branky, trefil však jen boční síť. Z protiútoku pak naplnil otřepané fotbalové pravidlo Zoubele, který uklidil míč za do té doby vynikajícího Le Gianga – 1:0.

V 70. rozjeli po levé straně Novotný s Čápem rychlou akci, centr sice hosté odvrátili, ale jen ke Klímovi, který nekompromisní ranou pod břevno přidal druhý gól. Uklidnění jihlavští fotbalisté poté v pohodě duel kontrolovali, v samém závěru pak ještě výhru podtrhl svojí druhou brankou v zápase Zoubele.

Jihlavský trenér Martin Svědík prohlásil, že Vlašim potvrdila jeho očekávání. „Hrozila z každé naší ztráty, přičemž předvedla dva velmi nebezpečné brejky. A též standardní situaci na konci prvního poločasu, kdy měla též gólovou šanci,“ vypočítal.

Jihlavský tým podle něj dobře věděl, že nesmí dostat úvodní gól. „Přitom jsme ho soupeři po hodině hry sami nabídli velkou chybou v rozehrávce. Hosté naštěstí neproměnili. Naopak jsme z následného protiútoku sami dokázali skórovat,“ ulevil si kouč Vysočiny.

Vlašimský Miroslav Brožek byl smutný, jeho tým mohl na hřišti favorita klidně uspět a klidně i za tři body. „Pro oba týmy to bylo složité utkání. U Jihlavy po hráčské stránce, navíc teď prohrávali a nedali dlouho góly. Naše situace také není růžová, a tak oba týmy potřebovaly něco uhrát,“ začal Brožek hodnocení duelu.

Takticky jeho tým zápas zvládal, ale shořel na neproměňování šancí. „Jihlava má kvalitu, je to ex-ligový tým, ale přes respekt k němu jsme po sahali po třech bodech. Bohužel jsme nedali šanci do prázdné a přišel trest. Zkoušeli jsme se zvednout, ale hraje se na góly. Musíme rychle zapomenout a jednoznačně doma porazit Sokolov,“ měl jasno aktuálně stále hlavní kouč Vlašimi.

JIHLAVA – VLAŠIM 3:0

Góly: 62. a 89. Zoubele, 70. Klíma. Rozhodčí: Nenadál – Pečenka, Mojžíš. ŽK: Machuča – Piško. Diváci: 894. Poločas: 0:0.
Jihlava: Vejmola - Fulnek, Tlustý, Štěpánek, Novotný – Levin, Machuča – Zoubele, Čáp (73. Šlein), Javůrek (76. Vaculík) – Klíma (83. Turyna).
Vlašim: Le Giang – Kadlec, Štochl, Piško, Túlio – Mareček – Janda (74. Youssouf), Kučera (66. Plachý), Plechatý (66. Skopec) – Hadaščok, Fotr.

Autor: Rudolf Muzika, Karel Líbal

23.9.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 32 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři Provozní elektrikář technologie obalovny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, znalost vyhl..č. 50/1978 Sb., , výhodou, ne podmínkou je: ŘP skupiny C nebo T, strojnický průkaz pro čelní kolový nakladač, samostatnost, zodpovědnost a časová flexibilita, základní znalost práce na PC., Náplň práce:, obsluha technologické linky řízené počítačem, zajištění bezpečného provozu elektrických součástí technologie obalovny - zaučíme., Nabízíme:, příspěvek na stravování, dovolená navíc. Pracoviště: Strabag asfalt s.r.o. - obalovna vinařice, Na Horce, č.p. 280, 273 07 Vinařice u Kladna. Informace: Petr Beran, +420 602 189 364. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč Prodavači v prodejnách Prodavač/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pozice vhodná i pro OZP!, , bauMax -staňte se členem našeho týmu! Nyní hledáme kolegu/kolegyni na pozici prodavač/ka. , , Pracovní náplň: starost o kvalitní prezentaci zboží, poskytování kvalifikovaných informací zákazníkům o našem zboží, komunikace se zákazníky, doplňování regálů. , , Požadujeme: , - SOU/SŠ vzdělání, , - samostatnost, spolehlivost, orientaci na zákazníka, flexibilitu, - práce o víkendech, , - výpis z rejstříku trestů. , , Nabízíme: , HPP (smlouva na 3 roky), , - zajímavé mzdové ohodnocení, , - další benefity - prémie, stravenky, - samostatnou práci, možnost seberealizace, , Nástup možný ihned do oddělení zahrady, barev, nábytku a sanity., .. Pracoviště: Bm česko s.r.o., pracoviště kladno, Unhošťská, č.p. 3231, 272 01 Kladno 1. Informace: Romana Ředinová, +420 267 289 176. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 25 000 Kč Všeobecné sestry s osvědčením Zdravotní sestra. Požadované vzdělání: úsv. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovní doba:, dvousměnný provoz, ranní 7:00 - 19:00, odpolední 10:00 - 22:00. , , Kvalifikační předpoklady:, - SZŠ, VOŠ, - praxe v oboru výhodou ne podmínkou, , Požadujeme:, - zájem o dlouhodobou spolupráci, - pozitivní vztah k seniorům, - pracovní nadšení, - trestní bezúhonnost, - vhodné pro absolventy, - schopnost týmové spolupráce, , Nabízíme:, - zázemí stabilní společnosti, - náborový příspěvek, - příspěvek na dopravu, stravování, penzijní připojištění, - odměna za dosažení životního jubilea, - možnost hlídání dětí (skupina od 1 roku - 6 let). Pracoviště: Centrin cz s.r.o. - unhošť, Tyršovo náměstí, č.p. 211, 273 51 Unhošť. Informace: Kamila Filipová, +420 725 292 767. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 13 400 Kč Mechanici a opraváři nákladních automobilů automechanik nákladních automobilů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13400 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Automechanik pro opravy nákladních automobilů, vzdělání vyučen v oboru automechanik nebo opravář strojů, praxe min 1 rok. pracovní doba 6 - 14 hod.. Pracoviště: Aservis spol. s r.o., Politických vězňů, č.p. 1964, 274 01 Slaný 1. Informace: Petr Bartoš, +420 603 583 236.

1

Mladý brankář Vokoun pomohl Kladnu k bodu navíc

Páté penaltové trauma Velvar

Noc válečníků 15 uchvátila hlavně dámskou pyramidou

Kladno - Kladenská sportovní hala, tradiční místo Nocí válečníků, hostila v pátek svůj 15. díl a ten byl 7. kolem Girl Power - Biggers Better. Čili prestižní dívčí pyramidy, boje osmi žen o pás Girl Power WKN a postup do dalšího kola.