CERHOVICE - DOKSY 0:1

Po výborné první půli, ve které s posíleným středem zálohy jednoznačně dominovaly, vezou Doksy cenné tři body. „V první části jsme byli lepší ve všech aspektech, byla radost na to koukat. Domácí vystřelili jednou na branku a dvakrát byli za půlkou, jen naše převaha nebyla vyjádřená gólově,“ pochvaloval si dokeský kouč Martin Škvára.

„Uškodil nám vedoucí gól, po něm se naše hra zbortila jak domeček z karet, přestali jsme kombinovat a hrát aktivně,“ našel Škvára skvrnu na důležitém vítězství. Rozhodující branku zápasu vstřelil hned po návratu z kabin Hlava, který využil penaltu nařízenou po rohovém kopu za stažení hlavičkujícího Vincence.

Jedinou možností Cerhovic bylo nastřelené břevno, s tlakem v závěru a nakopávanými míči do vápna si obrana Doks poradila. Těsně před koncem mohl po samostatném úniku zvýšit útočník hostů Jakub Škvára, ale jeho pokus o přehození brankáře byl příliš nízký.

VELKÁ DOBRÁ - TOCHOVICE 2:1 PK

Dvacet minut Čechie víceméně nepustila technického soupeře, dirigovaného stoperem Jendruščákem, na vlastní polovinu a sama měla velkou šanci J. Hrubým. Ten si zcela sám na desítce zpracoval míč na prsa, ale vystřelil nedůrazně. Poté hosté z nadějné pozice uvnitř vápna překopli a domácí uspěli po vyhraném souboji ve středu hřiště. J. Hrubý (27.) vzal v přečíslení koncovku na sebe, pěkná rána s pomocí břevna zapadla těsně za brankovou čáru. Doklepnutí z hlavy Porazila už nebylo nutné.

Hosté mohli srovnat ještě do půle, ale brankář Pokorný tým podržel po úniku a střele kapitána Ivaníka. Druhá část byla nehezká, z obou stran plná nepřesností. Až neobsazený tochovický Langer hlavičkoval po RK zcela sám (61.) a z téměř ničeho vyrovnal.

Vykolejená Velká Dobrá se již zmohla pouze na pár nedotažených šancí v samém závěru.

„Vůbec se mi to nelíbilo, aspoň že máme dva body. Nejhorší jarní výkon, přizpůsobili jsme se pomalejšímu tempu soupeře,“ uznal domácí trenér Vlastimil Hrubý. V rozstřelu hosté neskórovali ani jednou, dvě střely vystihl a vyrazil brankář Pokorný.

Aleš MORAVEC