Průhonice – Velká Dobrá 1:0

Čechii moc nevyšel začátek, na těžkém terénu měli v první půli víc ze hry techničtí domácí. Při největší šanci Průhonic stálo při hostech štěstí, prý jedinkrát v utkání. Trestný kop ze 30 metrů se od tyče odrazil podél brankové čáry ven. Rozhodující gól padl přímo po dlouhém autovém vhazování a střele domácího Jemelíka přes hlavu (52.), která zapadla k zadní tyči. „Krásný gól,“ ocenil kouč Dobré Vlastimil Hrubý. „V poslední čtvrtině jsme měli dost příležitosti ke srovnání, ale chybí nám zakončovatel, fyzická převaha v závěru nestačila,“ označil příčinu neúspěchu.

Kromě toho chybělo i štěstíčko, čechisté stejně jako v minulém kole zvonili na tyče, tentokrát Mertlíkem a Andruchovičem. Obstřel Kalouska po samostatném úniku vytěsnil zákrok gólmana mimo tyče a ani závěrečná série rohových kopů výsledek nezměnila. V bráně Dobré se poprvé představil věkem ještě dorostenec Pokorný z SK Kladno a nezklamal. V příštím kole hostí Doberáci v zápase o šest bodů Tochovice a doufají, že již nastoupí na domácím hřišti.

Minuta ticha před utkáním Norska proti České republice.
Kvalifikace v Anglii začne reprezentantům minutou ticha. Uctí oběti teroru

Doksy – Vestec 1:4

„Soupeř byl jednoznačně lepší, kvalitou je jinde a my jsme k tomu přistoupili jako k přáteláku. Když jsi horší, musíš bojovat. Jediným hráčem, který v první půli nezklamal, byl brankář Kieryk,“ nebral si servítky trenér Doks Martin Škvára. „O pauze byla v kabině velká bouřka,“ přiznal. Štumpf, bývalý hráč Mostu a současný režisér hry Vestce, dostal od domácích nadbytek prostoru a mohl tak být u zrodu všech útočných akcí. K tomu přispělo i brzké odstoupení zraněného domácího kapitána Samka. Dlouho držel Doksy Kieryk, předvádějící neskutečné zákroky, ale bezprostředně po prudké ráně do obličeje nemohl zastavit dorážku Matysíka (23.). Paradoxně jediná slabší chvilka Kieryka skončila druhým gólem, střela proklouzla pod tělem. Do půle inkasovaly Doksy ještě jednou, kvůli chybné rozehrávka beka a následné penaltě Štumpfa (42.).

Druhá část byla vyrovnaná, díky zlepšenému přístupu domácích a možná také kvůli průběžnému stavu. Po akci Škváry jun. a snížení Chaloupky (1:3 – 48.) se Doksy pokusily vstřelit kontaktní gól, ale nezdařilo se. Snahy o zvrat ukončila čtvrtá branka hostů (78.).