"V první půlhodině jsme páchali atentát na fotbal," ucedil trenér Tuchlovic Miroslav Supáček. Jeho tým nechal po deseti minutách na zadní tyči volného Macháčka a ten nezaváhal. "V přípravě o tom mluvím, bohužel to hráči pochopili až když rozehrávali z poloviny hřiště," mračil se trenér.

A vrásek v jeho obličeji přibývalo. Ani čtyři jeho hráči nedokázali zastavil kličkujícího Vetešníka a ten parádní brankou zvýšil. Když po dalším centru propálil brankáře Tůmu také Mündl, bylo už zle, ale domácí se trochu zvedli a začali také hrozit, trefili však jen tyčku.

Slušně začali i druhý poločas, jenže Vetešník je zmrazil další parádou, když trefil přesně šibenici - 0:4!

Hotovo? Nikoliv! Tuchlovice brzy vrátil zpět do zápas po rohu kapitán Pudil a v 62. minutě přidal další branku Pudil. Když čtvrt hodiny před koncem Cabejšek dal na 3:4, už se zdálo, že Libiš vedení udrží. Ale ta už nasadila všechny páky, aby tenhle zápas neztratila, a když přežila pár závarů, povedlo se jí to. Na Kladensku tak po Doksech loupila už podruhé, přitom v roce 2023 si tady ustřihla historickou ostudu porážkou na SK Kladno 1:13. Teď je ale v jiné fazoně.

"Na konci se hosté prozdržovali k zaslouženým třem bodům. Jsme v krizi a jedině sami se z ní musíme dostat. Je to na nás, nikdo to za nás neuhraje," dobře ví Miroslav Supáček.

AFK Tuchlovice - Sokol Libiš 3:4 (0:3). Branky: 53. Pudil, 62. Pihrt, 75. Cabejšek - 10. Macháček, 23. a 51. Vetešník, 29. Mündl. Rozhodčí: Svoboda. Diváků: 120.

Tuchlovice: Tůma - Růžička, Pudil, Duchoň, Kárník - Bureš (46. Jaroš), Pihrt - Cabejšek, Folprecht, Brnovják - Tóth (57. Kraček).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...