DRUŽEC : LIŠANY 4:0
Rychlá branka Mošničky umístěnou střelou uvnitř vápna (5.) určila ráz utkání. Před půlí zápas definitivně zlomily střela nejlepšího střelce Družce Roučka (42., 13. zásah v sezóně) a hlavička Mošničky (45.) Rovněž hlavou dokončil Mošnička hattrick, srovnal svoji bilanci na osm branek v osmi zápasech, a prokázal, že střelecký instinkt neztratil ani na prahu čtyřicítky. Na všechny trefy mu přihrál druhý hrdina zápasu Rouček. „Soupeř byl bojovný a nepříjemný, ale kvalita byla na naší straně. Dvě branky do šatny nás uklidnily, po pauze si mohli zahrát všichni z lavice. S podzimem jsem navýsost spokojený,“ zdůraznil trenér průběžně druhého Družce Tomáš Blažek.

SLANÝ B : JEDOMĚLICE 5:1
„Udělali jsme dvě chyby v úvodu, šanci Horáka vzápětí zlikvidoval Cílek. A když jsme skórovali, ihned jsme inkasovali potřetí. Slaný vyhrálo zaslouženě,“ uznal jeden z trenérů Jedo Libor Hovorka. Slušná návštěva prestižního slánské derby viděla dvě branky během devíti minut. Nejprve domácí rychle rozehráli trestňák na hlavu zcela volného F. Novotného (2.), poté se prosadil druhý elitní střelec Slaného Žahour. Jedomělice snížily z trestného kopu ex-slánského Mrštiny, ale vzápětí Slaný odskočilo gólem Novotného (35., 15. trefa v ročníku) „Odehráli jsme s čistým béčkem dobrý zápas. Převyšovali jsme soupeře pohybově i kombinačně a navíc nás podržel Cílek dvěma těžkými zákroky,“ prohlásil domácí kouč Radim Vavroch. Nejhezčí branka prý byla ta pátá, u které brankář Cílek vyslal dlouhým výkopem do sóla a pro hattrick Žahoura (letos 12. gól).

KLOBUKY : BRAŠKOV 1:2
„Fotbal s úrovní spodní půlky okresu. V první půli jsme vůbec nechtěli hrát, vypadalo to jako čekání na rozlučku. Místo dopředu jsme hráli míče zpátky gólmanovi,“ nehledal výmluvy domácí kouč Jiří Čížek. Braškovu nedorazil autobus, přijel pozdě a nedostatečné rozcvičení bylo znát. Jeho šance vznikaly převážně z domácích malých domů, třikrát brankář Maur trefil dobíhajícího útočníka bez trestu, napočtvrté doklepl odražený míč do odkryté brány Bednář (40.). Po pauze se Klobuky zlepšily, O.Vébr nastřelil břevno, druhé břevno trefil Suk. Vyrovnal až Suk z penalty (58.) za faul na unikajícího Svobodu. O výhře hostů rozhodlo třicetimetrové sólo Nachtigala (67.), zakončené kličkou ve vápně a střelou do protipohybu brankáře. „Nádherná fotbalová akce,“ ocenil okamžik trenér hostů Milan Jaroš. „Jednadvacet bodů nám zaručuje klidné jaro,“ dodal. Na zvrat již domácí přes mírnou převahu v poli neměli.

VINAŘICE : LÁNY 2:1
Ve vyrovnaném prvním dějství domácí jednou neuhlídali nejlepšího střelce soutěže Balíka (33.), přestože se na něj připravovali. Ten navíc nastřelil břevno a velkou šanci hostů ještě před půlí vychytal Doležal. Po pauze už byly Vinařice lepší, hlavičkou po rohovém kopu srovnal Dlouhý (56.), vítězství trefil neobsazený kapitán Mařík střelou zpoza vápna (66.). „A to jsme minimálně čtyři šance nevyužili. S dosavadním průběhem soutěže jsme po slabším začátku spokojeni,“ zhodnotil podzim vedoucí Vinařic Lubomír Sládek, který před sezónou stanovil hranici úspěchu přesně na šestý flek, na kterém se momentálně Vinařice nacházejí.

UNHOŠŤ : VRANÝ 3:2
V Unhošti se utkaly dva ohrožené týmy a ten hostující odjel znechucen.

V úvodu vládla Unhošť, jíž pomohla chyba gólmana Izery, po níž Hoch snadno otevřel skóre. Pak zvýšil Křenek (podle hostů z ofsajdu), ale Vraný se nevzdalo. Kubík a po něm Košťák po minele Dvořáka vyrovnali. Druhá část byla skoro bez šancí a rozhodla tak penalta, kterou rozhodčí Brožek zapískal po střetu Paluby s Gerhartem. Hoch ji proměnil a jeho tým slavil. Jeřábek (Vraný) byl vyloučen (75.) za kritiku rozhodčího.

„Po rychlých dvou gólech jsme se až moc uspokojili a nepodali moc dobrý výkon. Ale body jsou důležité,“ řekl domácí předseda Martin Šimáček.

Hostující trenér Josef Fujdiar si nebral servítky: „Varovali nás, že to v Unhošti nebude snadné. Člověk by i něco přijal, ale z tohoto jsem znechucený. I někteří jejich hráči mi řekli, že takhle vyhrávat je už nebaví.“

Aleš MORAVEC, Rudolf MUZIKA