Oba celky v závěru nastoupily v Kralupech a Nelahozevsi, tedy těsně vedle sebe, ale s úplně rozdílnými výsledky. Kladeňáci silné Kralupy vyklepli 3:1, Slaňáci na hřišti k sestupu odsouzené Nelahozevsi padli vysoko 0:5. Selhali až ve druhé půli, ale také potvrdili, že když se jim nedaří, obvykle dostanou pořádný nášup. Za celou sezonu inkasovali 82 branek, a když nepočítáme hrozivé Votice na poslední místě, je to spolu s Berounem nejvíc ze všech. Přitom často chytá brankář A mužstva, tentokrát to byl Michal Sedlák.

Slaňáci tedy vědí, že budou muset přidat, což muselo během sezony i Kladno, výrazně mu totiž hrozil sestup.

Nakonec se ale Kladeňákům jaro povedlo, vystoupali tabulkou nahoru a zejména loňští dorostenci ukázali výrazné posuny. Nebylo jich málo, ale Ševce, Kácl, Bokša, Truhlář či Duda ukázali progres, i když bez zkušenějších kluků jako Noll, Abrham nebo Pechr by to měli těžší.

V Kralupech zahrál mančaft velmi dobře. Skóre otevřel zmíněný Duda po centru, pak si na půlce narazili Bokša s Čermákem a první šel rázem sám na ex-kladenského gólmana Víška, jehož po elegantní kličce překonal. Čermák poté potvrdil svou velmi dobrou pohodu třetí brankou opět po centru, to je velká kladenská zbraň.

Teprve ke konci daly čestnou branku také Kralupy, jejichž sestava je plná zkušených plejerů.

„Tentokrát jsme vyhráli celkem s přehledem, byli jsme fotbalovější, rychlejší. Kluci využili šance a udělali mi tak na odchod radost,“ řekl Tomáš Abrham, jenž se po 32 letech u fotbalu rozloučil s týmem a těší se na výlety s manželkou, které chce roky u fotbalu aspoň trochu splatit.

A kdo povede Kladno B? Abrhamův kolega Tomáš Vincenc pokračuje, ale kdo k němu přijde není jasné. Nabídku údajně dostala ikona SK Kladno Antonín Holub, každopádně opět tu bude hrát řada vycházejících dorostenců, jimž se letos povedla Česká liga dorostu.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...