Slánští konkurenti v boji o záchranu - Klecany a Beroun vyhráli, a tak týmu bylo jasné, že jakýkoliv jiný výsledek než tři body je pro domácí zničující. Spartak je podzim přejel doma 10:0, jenže teď se hrál nový zápas. Domácí posílili někteří borci A mužstva a jeden z nich, Lukáš Pospíšil, se nakonec postaral až v 83. minutě o jediný a rozhodující gól.

Slánští mohli být klidnější dříve. Jenže ve 35. minutě sice Veselý po pěkné akci došel pro penaltu, ale Novotný ji poslal jen do spojnice a domácí pak upadli do herní nepohody. Spartak přijel tentokrát s jediným ex-ligistou Slepičkou, ale toho výborně uhlídal na stoperu postavou malý, ale výkonem velký Tomáš Vimr.

Po hodině hry se domácí postupně zvedli, vytvořili si nějaké šance, ale hosté odolávali až do 83. minuty, kdy Pospíšil kopl roh na přední tyč a míč k překvapení všech skončil v síti.

Příbram moc nehrozila, ale vyrovnat nakonec mohla. V poslední minutě propadl míč k volnému Tomáši Jeníkovi, jenž dal na podzim Slanému neuvěřitelných sedm gólů, ale teď vypálil špatně a přímo do koše brankáře Junka.

„Po neproměněné penaltě jsme neměli dobrou pasáž, ale po hodině hry jsme se rozehráli a bylo vidět, že to kluci chtějí urvat pro sebe. Nakonec nám pomohl šťastný gól, ale výhra je podle mne zasloužená, podali jsme dobrý výkon. Bohužel nás trápí hodně absencí, áčko i béčko táhne dohromady nějakých šestnáct lidí a to je málo,“ říká trenér Slaného B Radim Vavroch.

Slaný B – Sp. Příbram 1:0 (0:0). Branka: 83. Pospíšil. Rozhodčí: Svoboda. Diváků: 50.

Vedení 2:0 a 3:2 nestačilo

Béčko Kladna je na tom v tabulce I. A třídy lépe, ale definitivní záchranu si pokazilo samo zpackaným druhým poločasem zápasu s Jílovištěm. Zkušenější hosté prohrávali už o dvě branky, závěr ale patřil jim a brankou Franka v 88. minutě ukořistili tři body.

Vše se přitom vyvíjelo ve prospěch Kladeňáků. Truhlář zakončil před půlí rychlou křídelní akci a po pauze krásnou uličkou vysunul do sóla Čermáka, jenž zvýšil. Pak ale hosté zvýšili obrátky a dvakrát během čtyř minut udeřili oni – 2:2.

Ještě jednou se domácí ujali vedení po další křídelní akci, kterou opět zakončoval v sobotu výborný Truhlář (2+1). Jenže v obraně dál vyráběli chyby a kvalitní protivník seskupený kolem internacionálů Jana Rajnocha a Horsta Siegla skóre v závěrečné čtvrthodině nejen vyrovnal, ale i otočil a ještě pojistil na 3:5.

„Bohužel jsme udělali moc individuálních chyb, kluci řeší situace někdy špatně, nedostupují protivníky a špatně je obsazují. Dostat pět branek za poločas je dost a je to škoda, protože soupeři za námi vyhráli a bude to ještě zajímavé. Potřebovali bychom uspět v neděli v Sedleci,“ doufá trenér Kladna B Tomáš Vincenc.

Kladno B – Jíloviště 3:5 (1:0). Branky: 42. a 71. Truhlář, 53. Čermák – 57. Janoušek, 61. Kučera, 75. Walter, 88. Frank, 90. Malý. Rozhodčí: Lahoda. Diváků: 100.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...