Zkušenější z dvojice trenér Kladna B Tomáš Abrham marně dumá, jak mužstvo nabudit, aby se o výsledky pralo s větší vervou, kladenskou. Jako hráč to uměl, teď se mu to do kluků ne a ne povést dostat. „Kluci zatím nejsou těmi pravými kladenskými bojovníky, spíš chtějí hrát pěkný fotbal. Ale někde prostě bez správného zapálení pro hru nemůžeme body urvat. O ty se dokonce musíte prát, rozdat nějakou ránu, uměl nějakou přijmout,“ přibližuje tradiční recept týmů, které se trápí.

Z fotbalového pohledu schází Kladnu střelecký hrot. Když míval tým Šnobla, nebo pak Hanzlíka, svého času i Jančího, góly dával. Jenže první je v áčku, druhý ve Hřebči a třetí se sice z Čafky vrátil, ale bývalá forma mu chybí.

I proto Abrham s kolegou Tomášem Vincencem zkusili nečekaný tah a na hrot postavili jednu z posil z áčka Tomáše Boráka. Nyní krajní bez kdysi na hrotu hrával, ale tenhle tah nakonec nevyšel.

„Zkusili jsme to, ale góly jsme prostě zase nedali. Snad Honza Pechr mohl, v první půli pěkně vystřelil. Ale branku nedal a nevyužili jsme ani několik závarů,“ smutnil Tomáš Abrham.

A tak trestal Vestec. Do pauze ještě ne a pak už z penalty za přišlápnutí Čermákem dával Pecinovský na 1:0, pak se nádherným volejem trefil Minha a nakonec v závěru po rohu pečetil Vlasák.

Zvládne kladenské béčko lépe derby ve Slaném?


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...