Slánské vedení mělo jasno: sestavu našlápneme co největší kvalitou z áčka. Jenže ani to moc nepomáhalo, hosté hráli dobře zezadu a domácí působili nervózně a nemohli se prosadit. Pomohla jim až rána střelce Novotného, který z vápna nevypálil prudce, ale přesně k tyči – 1:0 (18.). Za další čtvrthodinku se uvolnil na kraji Vovk, předložil Ceccarellimu a ten bombou trhal síť – 2:0.

Jenže další góly Slaný nepřidalo a v 79. minutě vyrobila jeho obrana chybu, po níž přišel faul a z penalty zdramatizoval koncovku Hájek.

Víc ale domácí soupeř nepovolili a výhrou, která je už jistě ponechává v I. A třídě, uhájili.

„Nemohli jsme se moc prosadit, ale dva góly jsme přece jen dali. Soupeř prakticky nebyl v našem vápně, ale pak jsme udělali hrubku a ještě to bylo dramatické, naštěstí s dobrým koncem“ ulevil si trenér Slaného Radim Vavroch.

Kladno B se nečekaně potilo proti Nelahozevsi odsouzené dávno k sestupu. Ale v Unhošti hrála dobře a neuhlídala jen centr Čermáka v úvodu druhé půle na Truhláře. Ten zakončil patičkou na 1:0. Víc branek však někdejší brankář dorostu Kladna Roman Zavadil před zraky svého tehdejšího kouče Zdeňka Haška nepustil a jeho šikovný spoluhráč Melnyk v závěru vyrovnal.

Kladno B nastoupilo bez mladého Jana Dudy, o jehož odchodu do Slaného se nahlas spekuluje. nasadilo však několik dorostenců, kteří si zasloužili šanci výbornými výkony během sezony, kdy se tentokrát v pohodě zachránili v České lize. Od začátku hráli Jakub Liška, Štěpán Hanuščík a Lukáš Janega, po přestávce si zakopali také Petr Hoffmann a Jindřich Fajka.