Hřiště v Hostouni dostává zabrat zápasy, tréninky, k tomu ještě neustále prší. A někdy to byl od hráčů pořádný tanec na kluzké „podlaze“. Mladičký tým domácích „vylepšený“ veterány Motlíkem a Markem sice šel do vedení trochu šťastně, když Větrovcův pokus o centr zaplachtil do brány, ale to bylo od zelenobílých všechno.

Braškov tedy vyrovnal také s pořádnou klikou, protože Ondrejička by střelu Kordriji měl, jenže těsně před ním skočila… Další rána Brodského už byla výstavní a Braškov šel do kabin s vedením 2:1. „Soustředili jsme se hlavně na dvojici Motlík – Marek, což se nám docela dařilo. Pomohlo nám, když se Tomáš Marek zatáhl na stopera,“ řekl po utkání hostující kouč Dan Míčka.

A dodal, že zásadní byl i třetí gól, který dal hned po přestávce Repaský, po něm se totiž hlavně mladí borci Hostouně trochu položili a Braškov zápas ovládl. Přidal další tři góly, když zářil hlavně autor hattricku Brodský, a to ještě Ondrejička několik možností pochytal. „Byly tam už i hodně pohledné akce, z toho pramenil vysoký výsledek. I nás překvapil, příjemně, a po třech bodech s Vraným máme dobré období. Ještě bychom ho chtěli potvrdit ve Mšeci,“ přeje si Dan Míčka.

Oba týmy ztratily vedení

Právě z Braškova odjížděli v neděli pěkně naštvaní fotbalisté Vraného. Vadil jim metr rozhodčího i některé tvrdé zákroky domácích. V Libušíně už uhrál remízu 2:2, když bodovat mohly oba celky. Baník zaskočil soka nacvičenou akcí, po níž Felis uklízel už ve 20. vteřině na 1:0. Jenže pak zahodili sólové úniky Hrubý i Volf (hosty skvěle podržel brankář Izera) a dobře hrající Vraný důrazem po standardních situacích stav otočilo. Míč dostal do sítě nejdříve mladý Růžička a po něm Fedrhanc. A to ještě jednu stoprocentní šanci chytil famózně Poráčanin. „Mrzí mě, že jsme neutekli na začátku na dva nebo tři nula, pak by zápas vypadal jinak. Navíc jsme sice ubránili standardky, ale hosté je dobře dohráli,“ litoval Jiří Veselý.

Ve druhé části naopak Vranští mohli pojistit náskok 2:1, ale nedotáhli pár nadějných akcí a na druhé straně Portužák po standardce hlavou přes celou branku vyrovnal.

Zbytek zápasu na čím dál měkčím hřišti pořád trpících nájezdem divokých prasat už branku nepřinesl a týmy se o bod podělily. „Za mne je remíza asi spravedlivá. Jsem rád, že nás rychlý gól nepoložil, ale spíš nakopl, navíc to byl na rozdíl od Braškova docela hezký zápas, přestože terén vůbec nebyl ideální,“ hodnotil hostující trenér David Cimrman.

Domácí Jiří Veselý s ním souhlasil co se kvality utkání týče. „I já nakonec bod beru, ale myslím, že v tom úvodu jsme soupeře mohli zlomit, šance to byly velké,“ dodal.

V posledním středečním utkání vyhrály Tuchoměřice úplně jasně nad Lubnou 5:0 a poprvé jdou do čela tabulky. Poprvé skóroval i ještě nedávno kladenský útočník Jiří Jeslínek.


Načítám tabulku ...