Tuchlovice tak nedokázaly navázat na úspěšnou generálku na nový ročník, ve které si zastřílely proti Dobroměřicím. Tentokrát poslaly do boje už i novou posilu Tomáše Bureše, který zamířil do krajského přeboru z třetiligové Hostouně. Ani s ním v sestavě ale Tuchlovičtí na body nedosáhli.

Začátek zápasu byl přitom v jejich režii. Loňský účastník krajského přeboru vstoupil do dalšího ročníku sebevědomě a v prvních minutách soupeře přehrával. Výsledkem bylo několik gólových šancí, z nichž ta vůbec největší skončila nastřeleným břevnem. Vše nasvědčovalo tomu, že Tuchlovice vykročily na půdě soupeře za třemi body.

AFK Tuchlovice - TK Slovan Lysá nad Labem 2:1 (2:1), KP 18. 6. 2022
Ivan Hrozný trefil hattrick, Tuchlovice zářily i v generálce. Kam dojdou?

Zlom však přišel ve 34. minutě. Rodící se brejk musel hasit hostující kapitán Tomáš Nosek, který si počínal nedovoleně a za zlikvidování hrozícího nebezpečí vyfasoval rovnou červenou kartu. Aktivně hrající Tuchlovice tak musely dohrávat téměř hodinu v deseti hráčích. „Na menším hřišti jsme se s tím hendikepem popasovali dobře,“ hodnotil hostující trenér Miroslav Supáček.

Iniciativu ale logicky přebral domácí celek. Tuchlovičtí však i tak zvládali bránit jeho výpady. Propadli až při standardní situaci z 52. minuty, po které se prosadil hlavou poříčanský Jan Makovský. Tuchlovice hned nato opět zatopily pod kotlem, v oslabení ale nedokázaly skórovat.

SK Kladno - FK Zbuzany 2:0, předkolo MOL Cup, 30. 7. 2022
Cíl do sezony? Dávat góly a pomoci k postupu, hlásí kladenský navrátilec Kafka

„Dostali jsme soupeře pod tlak, ale když nedáme gól, tak nemůžeme myslet ani na remízu. Do zápasu jsme přitom vstoupili sebevědomě,“ okomentoval výkon svých svěřenců Supáček.

O první body se tak Tuchlovice pokusí zabojovat v sobotu od 17 hodin proti dalšímu nováčkovi přeboru. Na své půdě přivítají nedaleké Doksy, které v prvním utkání podlehly béčku Povltavské fotbalové akademie 2:5.

Poříčany – Tuchlovice 1:0 (0:0)
Branky: 52. Makovský.
SK Poříčany: Vymazal – Dobřanský, Kohout, Hanzl, Makovský, Řehák, Krombholz, Urban (75. Hetcl), Dukay (66. Němec), Bín, Janda (90. Bázlík).
AFK Tuchlovice: Skalák – Kubů, Duchoň, Nosek, Kárník – Bureš (53. Brnovják), Sedláček (73. Pilař) – Cabejšek (64. Žahour), Baratynskyy, Tóth (79. Kraus) – Jaroš.

Pavel Patera
Reprezentace? Byla by drzost, kdybych o tom uvažoval, myslí si Pavel Patera