Tuchlovice tak nedokázaly navázat na úspěšnou generálku na nový ročník, ve které si zastřílely proti Dobroměřicím. Tentokrát poslaly do boje už i novou posilu Tomáše Bureše, který zamířil do krajského přeboru z třetiligové Hostouně. Ani s ním v sestavě ale Tuchlovičtí na body nedosáhli.

Začátek zápasu byl přitom v jejich režii. Loňský účastník krajského přeboru vstoupil do dalšího ročníku sebevědomě a v prvních minutách soupeře přehrával. Výsledkem bylo několik gólových šancí, z nichž ta vůbec největší skončila nastřeleným břevnem. Vše nasvědčovalo tomu, že Tuchlovice vykročily na půdě soupeře za třemi body.

Zlom však přišel ve 34. minutě. Rodící se brejk musel hasit hostující kapitán Tomáš Nosek, který si počínal nedovoleně a za zlikvidování hrozícího nebezpečí vyfasoval rovnou červenou kartu. Aktivně hrající Tuchlovice tak musely dohrávat téměř hodinu v deseti hráčích. „Na menším hřišti jsme se s tím hendikepem popasovali dobře,“ hodnotil hostující trenér Miroslav Supáček.

Iniciativu ale logicky přebral domácí celek. Tuchlovičtí však i tak zvládali bránit jeho výpady. Propadli až při standardní situaci z 52. minuty, po které se prosadil hlavou poříčanský Jan Makovský. Tuchlovice hned nato opět zatopily pod kotlem, v oslabení ale nedokázaly skórovat.

„Dostali jsme soupeře pod tlak, ale když nedáme gól, tak nemůžeme myslet ani na remízu. Do zápasu jsme přitom vstoupili sebevědomě,“ okomentoval výkon svých svěřenců Supáček.

O první body se tak Tuchlovice pokusí zabojovat v sobotu od 17 hodin proti dalšímu nováčkovi přeboru. Na své půdě přivítají nedaleké Doksy, které v prvním utkání podlehly béčku Povltavské fotbalové akademie 2:5.

Poříčany – Tuchlovice 1:0 (0:0)
Branky: 52. Makovský.
SK Poříčany: Vymazal – Dobřanský, Kohout, Hanzl, Makovský, Řehák, Krombholz, Urban (75. Hetcl), Dukay (66. Němec), Bín, Janda (90. Bázlík).
AFK Tuchlovice: Skalák – Kubů, Duchoň, Nosek, Kárník – Bureš (53. Brnovják), Sedláček (73. Pilař) – Cabejšek (64. Žahour), Baratynskyy, Tóth (79. Kraus) – Jaroš.