Docela pochopitelně, je totiž také vynikajícím futsalistou a těch hraje za Baníček několik. Že ještě v osmatřiceti zdaleka nepatří do starého železa, to ukázal David Müller v sobotu při zápase I. A třídy proti Zdicím. Dal jim dvě branky (jednu po rohu Čurdy a druhou z penalty za sražení Abrhama brankářem) a přispěl tak zásadně k výhře 3:1. „Ale měli jsme vyhrát mnohem víc, 7:1 by odpovídalo,“ usmál se syn někdejšího skvělého hráče Kladna a Kolče Jiřího Müllera, který kroutil hlavou nad tím, co někteří spoluhráči dokázali spálit.

Ještě prý chtěl zůstat v zahraničí, ale nakonec se vrátil rád. „Poslední rok v Rakousku nebyl dobrý, ztratil jsem tam chuť do fotbalu. V Libušíně jsem ji zase našel, tým je hodně fotbalový. Máme kvalitu a určitě můžeme hrát vršek tabulky,“ myslí si.

O postupových plánech však mluvit nechce. „Tam hraje roli více vlivů. Něco jako minulý týden v Tochovicích. Jsou to věci, které v Rakousku nepěstují a já kvůli tomu návrat zvažoval. Snad toho bude co nejméně,“ přeje si.

A nenabourá hru Libušína začínající sezona futsalu? „Uvidíme. Hraje se pátky a fotbal soboty. Ale jsme zvyklí, moje výkony to určitě neovlivní,“ dodal David Müller.