Skalní a věrní domácí fandové si v mlhavém počasí začali po půl hodině hry zase říkat – opět přijde bodový půst. Jejich obavy ale rozptýlil kapitán Vopat, který brankový půltucet načal v 39.min., když centrovaný míč od Schneidera trefil z malého vápna volejem a nedal hostujícímu gólmanovi Vízkovi šanci. Brankovou bilanci prvního poločasu pak uzavřel Patrik Valenta, který po jeho skončení dodal: “Věřím, že domácí prokletí dnes zlomíme a že tento zápas dotáhneme do vítězného konce!”

I přestože se hrálo vyrovnané utkání, domácí svého protivníka jednoznačně předčili ve využívání brankových příležitostí a o druhém poločase se pak dá říct, co jejich útok, to branka.

Krajský přebor: v zápase Doksy (ve žlutém) - Beroun šlo o dost, domácí ale byli lepší a vyhráli 1:0.
Doksům uvolnila dýchací cesty paráda Čampulky, Beroun zklamal

“Co k tomu mám dodat,” svěřil se hostující kouč Aleš Čvančara, aby přece jen pokračoval: “Můžeme jen litovat, že jsme za stavu 0:0 nevyužili velkou šanci Hájkem. Domácí nás za to slepenými trefami do přestávky potrestali a ve druhé půli se mohli pochlubit téměř stoprocentní gólovou bilancí.”

Jeho protějšek, domácí trenér Zdeněk Hašek byl spokojen: “Za šest branek jsme rádi, protože kluci se předvedli dobrou fotbalovou kvalitou. Jinak je musím pochválit i za to, že stejně tak jak hráli směrem dopředu, nezapomínali na zodpovědnou obranu.”

“Nejde o to, kolik jsem dal gólů, ale že jsme doma konečně uhráli solidní výsledek, protože ten je obrazem kvality celého mančaftu,” hodnotil skromně podařený zápas domácí kapitán Ladislav Vopat.

FC Slovan Velvary - FC Hradec Králové B 6:0 (2:0)

Branky: 39., 46., 81., 89. Vopat, 44. Valenta, 49. Kott, rozhodčí Severýn, žk 1:4, čk Kosař (HK), 160 diváků

Velvary: Štefan – Šimkovský (79. Jelínek), Drozda, Rubeš, Chábera – Kott (55. Šlegl), Richter (79. Novotný), Valenta (70. Duong), Schneider (70. Březina) – Šustr – Vopat

Mojmír STRACHOTA


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …