LIBUŠÍN - SLANÝ 1:4

Libušín odehrál na náhradním hřišti v Srbech proti favoritovi dobrý poločas, ale to je na body málo. Slaný se rychle ujalo vedení, Galbavý zakončil dlouhé vhazování povedeným volejem z hranice vápna k tyči (6). Ihned z protiútoku těsně minul Abrham. Sejtajira si poté vytvořil dobrou střeleckou pozici, technickou ránu však poslal pouze Sedlákovi do koše. Úspěšnější byl po rychlém brejku hostů a krásném centru Pucholta z pravého křídla (24.), ze zadní tyče vrátil balón do protipohybu brankáře a srovnal.

Do přestávky nejvíc ohrozil libušínského Hejduka rybičkou spoluhráč Veselý, ale gólman balón reflexivně vyrazil. Po chvíli se již překonanému Hejdukovi odvděčil Veselý výpomocí na brankové čáře.

Do druhé části vstoupilo Slaný velmi aktivně, uzamklo domácí na vlastní polovině a po hezkém sklepnutí Hořejšího Galbavému proti noze a zákroku gólmana dorazil míč do sítě Maroušek (48.). „Řekli jsme si, že musíme zlepšit pohyb krajních záložníků a vyvarovat se zbytečných ztrát, kterých jsme měli v první části hodně“ prozradil trenér Slaného Jiří Pazdera recept na zlepšení. Velmi silný slánský střed pole poté pustil Libušín do jediné šance, ránu Sejtariji vyškrábl od tyčky brankář Sedlák. Definitivně hosté odskočili v 70. minutě. Jemný oblouček Galbavého prodloužil Hořejší na břevno, u dorážky byl první slánský záložník Holly.

„Rozhodla fyzická kondice, na obrat jsme neměli,“ uznal předseda Libušína Petr Bartoš a přes porážku ocenil výborný výkon rozhodčích. Po hlavičce slánského Mareše do tyče brankově uzavřel exhibici hostů střídající Tikovský, zblízka poslal míč pod břevno.

AUTOR: Aleš Moravec