Tahle plichta bolí jako nedávná porážka se Spartakem Příbram. Tam soupeř rozhodl dvě minuty před koncem, tady vyrovnal v nastavení. „Bolí to, protože jsme zase udělali chybu z nezkušenosti a nechali soupeře v závěru zaútočit, i když jsme měli míč na kopačkách u jejich vápna. Ale beru to i tak, že co se týče útočné fáze, tak jsme proti lepšímu týmu nehráli,“ řekl trenér Čechie Karel Příhoda.

Jeho tým sice prohrával, ale vyplatila se mu taktika rychlých brejků. Sprinter Porazil dva proměnil a měl šanci na třetí gól. Nedal a po pauze hosté zařadili jiný rychlostní stupeň. Jejich nejlepší hráč a kapitán Smíšek vyrovnal, ale místo dalších branek v síti Kindla, protože šancí měli hodně hodně, nečekaně zabrala zase Čechie a po standardce D. Hrubého se trefil Mertlík (85.) – 3:2.

„Už jsem věřil, že to ukopeme, ale bohužel jsme v útoku volili zbytečně centr do vápna místo bychom hráli někde v rohu. A po bleskové křídelní akci přišlo vyrovnání. Rozhodčí to ještě nechal rozehrát a šlo se domů. Nicméně vítězství by bylo vzhledem k množství šancí soupeře extrémně šťastné,“ přiznal Karel Příhoda, který je dál optimistou a věří, že pokud kluci začnou lépe trénovat a uzdraví se, zachránit se ještě mohou.

„Pořád nám ještě schází výborní hráči jako Ondrášek, Bílek, Andruchovič nebo Rogers. Takže se musíme pokusit všechny dát do pořádku a zlepšit přístup hráčů k účasti na trénincích. A protože ani jeden tým v soutěži nebyl o tolik lepší, aby nás jasně přehrál, tak pořád v záchranu věřím,“ dodal Karel Příhoda.


Načítám tabulku ...