Z pětice namočených mužstev vyhrálo o víkendu jediné – Velká Dobrá. Její porážkami zdecimovaný tým si měli hosté z Nového Strašecí namazat na chleba, jenže chleba se sice mazal, ale byl doberský nožík, který na něj nanášel sladkou zavařeninu značící oživení naděje.

Domácí totiž soka deklasovali neuvěřitelně 5:0, přitom do sestavy zařadili při absencích Kalouska, Richtera, Ondráčka, Bílka či Rogerse také dva sedmnáctileté nováčky Přibyla s Křiváčkem. Před půlí dali dva góly Mertlíkem a Andruchovičem a po přestávce si Trégr dal vlastence a Bubáci se úplně rozsypali. Držák obrany Trégr se navíc nechal vyloučit.

Doberská Čechie tak přece jen ještě dýchá, i když 21 bodů je pořád moc málo. Strašecí zůstalo na 24 bodech a to je aktuálně také bída a vstupenka do nižší soutěže. Sokol totiž ve středu prohrál i s Podlesím a ztrácí na něj tři body. Mimochodem Podlesí mělo nejtěžší los, na Příbramsku ho v derby čekal o stříbro bojující Milín. A ten také potvrdil roli favorita (2:0).

Ještě o bod více než Podlesí má slánské béčko, před sebou však utkání s Milínem, a opět zopakujme, že to bude těžká písemčička. Slaný ale v pátek sahalo po bodech i na půdě silného Jíloviště a má aktuálně spolu s Podlesím asi nejlepší formu z tábora ohrožených.

Další bod napřed je SK Rakovník. Ten umí venku pravidelně bodovat, drží obrannou fazonu a předvedl to také v Jinočanech, kde urval bod za bezbrankovou remízu.

Klid nemá ani Dynamo Nelahozeves. Svůj třicetibodový balík chtělo rozšířit ve Vestci, jenže ten už na jaře poztrácel tolik bodů, že další ztratit nemínil a vyhrál 4:2.

A jaký je los příštího kola? Doma hrají z ohrožených skoro všichni: Slaný s Milínem, Velká Dobrá s Vestcem, Nové Strašecí s Jinočany a nejlepší los má Podlesí, které přivítá poslední Králův Dvůr B. Rakovník hostí v neděli Jíloviště a jen Nelahozeves jede ven – do Klecan.

Za pět kol se toho se ale ještě může přihodit hodně. Sestupy nejvíc ovlivní počet Středočechů, kteří neudrží divizní soutěž. A tak moudřejší budeme zřejmě až po posledním kole 17. června.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...