Doberáci se po šokující porážce ve Lhotě sebrali a využili svého velkého hřiště k zaslouženému vítězství. Udělali jen malý počet chyb, naopak soupeř jich nasekal hodně. Na druhou stranu je výsledek pro hosty trochu krutý, do stavu 5:0 bojovali a v poli Čechii často přehráli.

Nicméně brankáře mnohem víc ohrožovali domácí a už do poločasu bylo jasné, kdo vyhraje. Jako první se prosadil nadaný mladík Křiváček a pak přišly velké premiéry posil ze Hřebče. Martin Servus, dokonce s kapitánskou páskou, nepohrdl hanebnou rozehrávkou brankáře Javůrka a vrátil mu merunu bleskem do sítě. „Zdálky moc střílet neumím, ale obstřel mi docela jde. Dost mi pomohla chyba gólmana,“ usmál se Servus, který se běžel radovat za bránu za manažerem Stříškou. „U našeho přestupu jsme toho společně dost prožili, byl komplikovaný. Tak jsme se dohodli, že případný gól oslavíme společně,“ vysvětlil kapitán Velké Dobré.

Po chvíli dostal ještě dokonalou přihrávku Jindřich Faktor a zblízka pálil na 3:0 – další premiéra ex-hřebečáka.

Hosté mezitím ale také hrozili a dvakrát rázně žádali penaltu. Nutno říci, že sudí Lahoda je písknout mohl obě, protože Mušálek by sotva filmoval pád, když už mohl ze dvou metrů skórovat. A Zelenka přijel na saních k nohám Kedroně hodně riskantně, tohle by mu jindy ve vápně neprošlo.

Pak už byli hosté rozhození, navíc odstoupil pro zranění jejich hlavní tahoun Milan Petr, jenž v úvodu sezony pomáhal třetiligovému Královu Dvoru. „Asi jsem to ale přehnal, odnesl to sval,“ žehral čtyřicátník a nad rozhodčím také mávl rukou. „Horšího jsme neměli: nepískl dvě penalty a uznal domácím gól z ofsajdu…“

Lánští asi spravedlivě žádali po pauze ještě jeden pokutový kop. Lahoda tentokrát zákrok pískl, ale vytáhl ho ven z vápna… To už nervy mužů v zeleném pochodovaly jako ruské jednotky po Rudém náměstí.

To už však bylo 4:0, po rohu se prosadil bojovník Andruchovič. A Doberáci zápas ovládli. Trefili břevno, tyčku, pak střídající Dejčmar ukázal svoje individuální schopnosti a po minutě od příchodu na hřiště zakončil sólo na 5:0. Když pak Faktor obešel i gólmana Javůrka a a zavěsil, už se zdálo hotovo a šmitec.

Poslední slovo ale asi právem patřilo hostům a jejich čestnému úspěchu Cafourka po rohu a dorážce.

„Já jsem tým hostů moc neznal, ale věděl jsem o záložníkovi Kedroňovi, jehož známe z Tuchlovic a měli jsme z něho vítr. Ale myslím, že zápas se nám povedl a dali jsme zapomenout na na Lhotu, kterou jsme chtěli hodit za hlavy,“ hodnotil Martin Servus a těšil se na zápisné, které ho s Jindřichem Faktorem čekalo. „My ve Hřebči slavili výhry spíš v Praze, tady nám ale kluci slíbili, že nás protáhnout Kladnem,“ usmál se šikovný středopolař.

Velká Dobrá – Lány 6:1 (3:0). Branky: 21. Křiváček, 32. Servus, 37. a 82. Faktor, 48. Andruchovič, 63. Dejčmar – 88. Cafourek. Rozhodčí: Lahoda. Diváků: 200.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...