VELKÁ DOBRÁ – DOKSY 3:1

V posledních letech vládne sousedskému derby Čechie. Letos zatím hrály lépe Doksy, ale chybějící polovina jejich obrany byla znát. „Rozhodl přístup, ne všichni bojovali naplno. Ale mrzí mě i to, že jsme se z nejrůznějších důvodů nesešli v ideální sestavě,“ litoval kouč Doks Martin Škvára.

O výhře naopak kompletní Dobré rozhodla první čtvrthodina, kterou hosté totálně prospali. Nejprve se na přední tyči prosadil po rohu D. Hrubého nikým nehlídaný hlavičkující Andruchovič (8.), poté se D. Hrubý zbavil krátkou kličkou obránce a zamířil přesně k tyči (16.).

Naději pro hosty udržel po gólové hlavičce Volmana brankář Šulek. Doksy se osmělily až v závěru půle. Stuchlého hlavička skončila na tyči a míč se od zad brankáře Pokorného vykulil do autu, na druhé straně Dufkova střela našla nohy dokeského gólmana. Snížení přišlo až po akci Buranta a dvojnásobné dorážce Kedroně (42.). Nejblíže srovnání byli hosté vzápětí, trestňák Junka vyrazil brankář pouze nad sebe, ale na padající míč nejrychleji zareagoval výborný Dufek.

Ve druhém dějství se toho moc nestalo, hosté trvale tlačili, ale bez šancí. Domácí zahrozili jen jednou, Šulek vytáhl gólovou ránu z vinglu a po následném rohu zatloukl Dufek nijak vydařenou střelou z otočky (59.) pověstný hřebíček. Dokeská možnost přišla až v závěru, ale V. Mařík z dobré pozice ani nevystřelil. „Myslím, že jsme víc chtěli. Nejlepší letošní výkon,“ krátce shrnul děj trenér Dobré Vlastimil Hrubý (na snímku) a pochválil kromě jiných i syna Davida, u něhož dlouze zvažoval zařazení do základu.

Aleš MORAVEC