„Bohužel se nedá říci, že bychom ho neuhlídali. Spíš jsme mu na góly nahráli velkými a zbytečnými chybami,“ litoval domácí trenér Vlastimil Hrubý, jehož zůstává na nule bodů a to je malér.

Zápas se měl původně hrát v Libušíně, kde však plochu opět zryla divoká prasata. Doberáci chtěli domácího pažitu využít a začali výborně, ale první udeřili hosté, když Kaválek zakončil sólo po přesné průnikové přihrávce. A když po centru nebezpečného Mačury Porazil poměrně brzy vyrovnal, chybovali domácí po chvíli znovu a Kaválek krásnou bombou o tyč vrátil vedení Baníku. „Je fakt, že extrémně rychlí domácí hráči nám dělali problémy, ale svoje situace nevyřešili. My hlavně díky dvojce Abrham – Kaváolek tohle umíme lépe,“ mínil hostující stoper Jiří Veselý.

Doberáci mohli ve druhé části srovnat, i když se postupně začali zraňovat a nakonec dohrávali jen v deseti. Ještě předtím ale D. Hrubý zazdil gólovou hlavičku po centru Sekaniny a právě tenhle borec pak selhal v největší tutovce po akci nebezpečného Mačury. Místo toho v závěru začali utíkat Libušíňáci a Abrham po jednom z úniků připravil snadnou pozici Kaválkovi, jehož tak čeká platba do klubové kasy – hattrick byl na světě.

„Pro nás to byl smůlovatý zápas. Libušín hrál dost pomalu, takže jsme byli na balonu opticky lepší. Bohužel děláme velké chyby v rozehrávce a nedáváme ani čisté šance. Musíme se v tom zlepšit, protože v téhle soutěži chyby každý nemilosrdně trestá,“ dodal Vlastimil Hrubý.

Jiří Veselý byl za tři body rád. „Jsme rádi, že na rychlé mládí zkušenost stačila. Ale Čechie má zajímavé mužstvo,“ uznal.

V. Dobrá – Libušín 1:3 (1:2).

Branky: 23. Porazil – 11., 33. a 79. Kaválek. Rozhodčí: Brýl. Diváků: 120.

V. Dobrá: Pokorný – Andruchovič (46. Matoušek), Dufek (72. Linhart), Bílek, Kalousek – Sekanina, Zimerman (46. Mertlík), D. Hrubý, Richter (55. D. Volman), Mačura – Porazil (59. J. Hrubý).

Libušín: Poráčanin – Pucholt (49. Portužák), Veselý, Müller, Výborný – Fujdiar, Čurda (82. Křenek), Caizl, Obradovič (56. Frič) – Abrham – Kaválek.