VELKÁ DOBRÁ – SEDLEC-PRČICE 1:0

O premiérovém tříbodovém vítězství doberské Čechie v ročníku rozhodla první šance. Kalousek zatáhl míč po křídle, nacentroval na malé vápno a Volman nadvakrát dotlačil míč do sítě (5.). Zvýšit mohli domácí hlavičkou za hranicí vápna, ale za již překonaného brankáře zaskočil obránce Sedlece.

Po půlhodině se hosté zvedli, lehce procházeli domácí zadní linií, a pokud by měl Davídek lépe srovnaná mířidla, museli by v půli vést. V největší možnosti přestřelil nikým neatakovaný sedlecký útočník branku zhruba z deseti metrů, nad břevnem skončilo i jeho zakončení rychlého brejku.

Po pauze minul branku hostů střídající Porazil, koníček D. Hrubého skončil na tyči a J. Hrubý přestřelil. Domácí to mohlo hodně mrzet, po zbytečném vyloučení Kalouska (81.) za zakopnutí míče vyrazil doberský brankář Pokorný gólovou hlavičku ke smolaři zápasu Davídkovi a ten poslal balón namísto odkryté poloviny branky těsně vedle. „Vyloženě šťastná výhra, bylo to spíš vybojované než uhrané. Hosté měli zejména v první půli daleko větší šance než my,“ sportovně uznal doberský lodivod Vlastimil Hrubý.

CHLUMEC – LIBUŠÍN 1:4

Posílený domácí nováček se chtěl na pěkném hřišti vytáhnout, ale hostům vyšel už los a ten je v Chlumci důležitý. „Jirka Veselý dostal úkol ho vyhrát. Převýšení hřiště je čtyři metry a my chtěli hrát z kopce až druhou půlku. Vyšlo to,“ usmál se trenér Libušína Martin Nový.

Jeho tým dostal do vedení povedenou ranou Kaválek (30.), ale další střelu poslal do tyče stejně jako Abrham. Hosty to nemrzelo. Po obrátce sice Chlumec na chvíli zabral, ale poslední dvacetiminutovka jasně vyzněla pro Libušín a jeho přesně sehrané brejkové situace. Nejprve se trefil Cajzl, vzápětí Abrham, a když se nejlepší domácí borec Pouček dostal ke snížení, hned za minutu udeřil počtvrté Čurda. „To definitivně rozhodlo. Kluci byli pracovití a hráli trpělivě, výhra je zasloužená,“ těšilo Martina Nového.

Aleš MORAVEC