Forma obou tradičních rivalů je na úplně jiných pólech. Braškov na jaře ztratil jediné utkání na Lánech a i tam byl lepší. Dobrá získala pouhé dva body, což je se Zavidovem nejméně ze všech mužstev.

Přesto to do poločasu vypadalo, že na hřišti je jen Braškov. Jeho hráči dominovali, dali dvě branky Krovozou a Lungerem, oba hráči pak shodně měli každý ještě po jednom sólovém úniku a oba také nastřelili břevno. Bombu uzdraveného Zábranského zase zastavil obránce Dobré na brankové čáře.

Na druhé straně mohl udeřit snad jen Faktor, který se tvrdě zbavil Šimáčka, ale Vošmik ho vychytal.

„Hráli jsme ve velké rychlosti, přesně, klukům za tak báječný poločas musím vyseknout poklonu. Přitom zápas byl složitý už proto, že soupeř vyměnil trenéra a to mívá pozitivní efekt,“ hodnotil domácí trenér Martin Šalamoun.

Ten čelil Velké Dobré už v sobotu v duelu béček, který ale vyhrála Čechie a Šalamoun jako hráč musel předčasně do kabin kvůli červené kartě. V neděli končil duel mnohem spokojenější, i když dvě vyloučení ho nepotěšila.

To první se přitom týkalo hostujícího Zelenky (56.), paradoxně však pomohlo hostům. Najednou začali být lepší oni, měli i šance, ale Vošmík odolal, když nejnebezpečnější míč ho sice přeletěl, ale gólman se stihl vrátit a vyndal ho zpod břevna. Wow!

Druhá červená mrzela Braškov ještě víc, dostal ji totiž zbytečně za dva žlutooranžové skluzy Repaský a bude tak scházet v Libušíně, který má také formu, a tak derby slibuje v sobotu hezkou podívanou. Doberáky čekají Hředle, které po porážce se Slavojem už mají jen malou naději na záchranu, ale také vyměnily trenéry a určitě nedají kůži lacino. Pro Čechii už to bude zápas jara, musí se chytit.

Martin Šalamoun ještě dodal, že jeho tým se příště pokusí udržet výkon z prvního poločasu po celé utkání. „Je pravda, že po tom vyloučení hostů jsme ubrali a přenechali Dobré iniciativu, víc pak kontrolovala míč a měla i nějaké šance. Ale ty jsme měli do odkryté obrany i my. Jejich zakončení se také pokusíme ještě zlepšit,“ slibuje Martin Šalamoun.