VELKÁ DOBRÁ : JÍLOVIŠTĚ 1:3

„Devatenáct bodů je na nováčka dobrý zisk, rozlučka se díky tomu povedla, ale o zápasu se to říct nedá. Asi nás opustila forma, hodně jsme kazili, soupeř byl v první půli lepší. Ale musím kluky pochválit, že ani za stavu 0:3 zápas nezabalili a bojovali až do konce,“ uvedl kouč Čechie Vlastimil Hrubý. Přesto měl první šanci domácí Volman, jehož střelu vytáhl brankář na rohový kop. První gól vstřelili hosté z přečíslení, střelou Mlejnka podél brankáře (21.). Druhá branka z trestného kopu byla smolná, brankář Zlata akrobaticky vytáhl střelu tečovanou zdí na tyč, od které se balón odrazil do branky (41.). O půli trenér Čechie vystřídal dva hráče se snahou ještě něco se zápasem udělat, ale rychlá třetí branka po rohovém kopu sebrala domácím vítr z plachet. „Bylo to dobývání nedobytné tvrze, s kompaktní obranou hostů a vysokou stoperskou dvojicí jsme si nedokázali poradit,“ postěžoval si Hrubý. Jediný zásah Dobré zařídil střelou z vápna Hovorka (73.).

DOKSY : PETROVICE 5:0

Zápas začal svižně, za tři minuty přestřelil domácí J. Škvára volejem z malého vápna zívající branku a dokeský brankář Kieryk zlikvidoval pádem pod nohy velkou šanci hostů. Doksům se dlouho nedařilo, Petrovice byly kombinačně lepší, ale jejich střely míjely zařízení. Vše změnilo osm minut a čtyři branky, rozdělené přestávkou přesně napůl. Nejprve Škvára jun. přetlačil stopera v souboji na hranici vápna a zamířil k tyči (44.), poté Chaloupka práskl do odraženého míče a trefil se ideálně. Po návratu z kabin naběhl Chaloupka do otevřené obrany a poslal míč jedním dotekem do sítě (46.). Pasáž jako ze snu zakončil Škvára pohotovým zakončením ve skluzu (52.). Bylo rozhodnuto. Po pátém gólu Zlaty předvedl Kieryk skvělý zákrok proti hlavičce ze dvou metrů a svůj výkon vyšperkoval zasekávačkou, při které poslal na trávník napadajícího útočníka. „Jsem hodně spokojený, o pět branek jsme dlouho nevyhráli. Výborně zahrála celá osa hřiště,“ ocenil důležitou výhru kouč Doks Martin Škvára.

Kraj: Lhota nadělovala, Slaný přišlo o korunku