VZTEK A BEZMOC DOKS

V kabině Doks panoval po závěrečném hvizdu rozhodčího Šmejkala vztek a bezmoc. Co bylo příčinou? V 88. minutě Burant po přesném centru V. Maříka vyrovnal na 1:1, ale v nastaveném čase právě Maříka při rohovém kopu odstrčil oběma rukama domácí Ježek a hlavou rozhodl o výhře Zdic. Hostujícímu týmu nebyla zloba nic platná, bod si neodvezl ani jeden. „Tohle se těžko vstřebává, nejde mi to ani den po zápase. Člověk přemýšlí, proč vůbec fotbal dělá. A chápu, proč se český fotbal nikam neposouvá, nechodí na něj diváci a je na úrovni zemí jako Andorra,“ soukal ze sebe slova bezmoci trenér Doks Martin Škvára. Podle jeho slov se hostům omlouval i domácí trenér, také delegát viděl chybu sudího. „To nám body nepřihraje,“ ucedil Škvára a přiznal, že hlavně do přestávky nehráli jeho hráči dobře. Nesedělo jim vedro, špatně sestříhaný trávník i příliš tvrdost domácích. „Cokoliv jsme udělali fotbalového, hned jsme dostali nakopáno.S fotbalem to nemělo nic společného,“ dodal Martin Škvára.

VRCHOLEM BYLA ZAHOZENÁ PENALTA

V opatrné první půli končily doberské akce vesměs nepřesnou přihrávkou, votické centry posbíral doberský gólman Zlata, včetně nebezpečné teče zblízka. Před půlí prodloužil doberský Hurych nákop za obranu a Krovozova hlava byla u míče o parník dříve než brankář (43.). Střelec se trefil i ve svém druhém startu v A třídě.

V hektickém úvodu druhé půle votický útočník promáchl dva metry před brankou a domácí Kalousek hlavičkoval jen do náruče gólmana. Andruchovičova laxní rozehrávka způsobila velký závar v malém vápně, z dorážky uspěl Štork a vyrovnal (50.). Následnou klidnou pasáž ukončilo vyloučení votického Šlejmara (74.). Ihned po doberském rozehrání unikli hosté do brejku, ale Zlata výborně zasáhl proti voleji zblízka.

Varování Čechii nestačilo, z další šance otočil stav devatenáctiletý Kramný (82). Gól oslavil svlečením trika a po druhé ŽK šli hosté do devíti. Když se zdálo, že už se Votice náporu Dobré ubrání, chybovaly a brankář Tůma fauloval Andruchoviče. Slabou penaltu Volmana však chytil (88.). Domácí trenér Vlastimil Hrubý byl hodně zklamaný. „Hodně jsme kazili, přesto byly body blízko. Votice však zahrály asi nejlépe z dosavadních střetů,“ uznal.

ZPÁTKY Z HRUŠKY DOLŮ

Duel dvou mužstev, která by měla patřit ke špičce soutěže, hostily Tochovice. A proti Libušínu si vedly výborně, vyhrály po zásluze poměrně jasně 4:2. Hosté po výhře s Rakovníkem poznali jinou kvalitu a spadli z hrušky. „Je fakt, že jsme nehráli moc dobře, navíc nám nesedělo sice krásné, malé hřiště, jsme zvyklí na naše velké. Potenciál týmu je každopádně větší a musíme se vrátit zpátky na zem,“ uznal stoper týmu Jiří Veselý.

Libušín přitom začal dobře, Křemen trefil tyčku, Kaválkovu gólovou střelu zblokoval obránce. Pak ale přišla chyba v rozehrávce a první gól kanonýra Ivaníka. Po pauze se trefil po rohu a závaru Vašek a na 3:0 dával zase Ivaník. Přesto ještě hosté zabrali a dvakrát se dostali do hry dalekonosnými střelami Výborného a Kaválka. „Na první branku ale domácí brzy odpověděli a závěrečný nápor za stavu 4:2 jsme už nevyužili. Domácí výhra byla ale zasloužená,“ dodal Jiří Veselý.